2017-06-02

Yeni Evinize Taşınırken Dikkat Etmeniz ve Yapmanız Gerekenler

Yeni komşulukların başlangıcı olacak, yıllardır düşündüğünüz hobi köşesine kavuşacağınız, çocuklarınızın daha iyi yetişmesi için aradığınız ortamı size sunacak ve belki de keyif yapabileceğiniz bir balkona sahip olacağınız yer; yeni eviniz… Yeni evinize taşınacağınız için heyecanlanmanız gayet normal ve bu güzel duyguyu, “Ev nasıl taşınır, taşınırken ev nasıl toplanır?” gibi sorularla içinden çıkılmaz hale getirip yok etmemelisiniz. Peki, yeni evinize güzel bir enerjiyle merhaba diyebilmeniz için ev taşımanın püf noktaları ve taşınırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Önerdiğimiz maddeleri uygulayarak ev taşıma işlemini kolaylaştırabilirsiniz.

Koli Seçimi Sandığınızdan da Önemli

ks

Taşınma sırasında evinizdeki eşyaları koyacağınız kolilerin boyutlarını doğru seçmelisiniz. Küçük kolilere kitap, süs objeleri gibi ağır eşyaları koyup büyük kolilere tül, küçük çerçeve gibi hafif eşyaları koyarsanız kolileri taşımanız kolaylaşacaktır. Kutuya koyacağınız kırılabilir eşyaları gazete kağıdıyla sarmak, aralarına yumuşak kartonlar koymak eşyalarınızın kırılma riskini azaltır. Taşınırken ev toplama teknikleri arasında yer alan ve oluşabilecek kırılmalara karşı izlenebilecek bir diğer yol da koli içerisindeki en ağır eşyaları en alt kısma koymaktır. Böylece ağır objeler daha hafif olanlara baskı yapmazlar.

Bırakın Farklı Odalar Ayrı Kalsın

Taşınırken ev toplamanın püf noktaları arasında yer alan en önemli maddelerden biri de aynı alana ait eşyaları farklı kolilere yerleştirmemektir. Salon ve yatak odasında bulunan eşyaları aynı koliye koymanız hem toplanırken hem de kolileri açarken zaman kaybetmenize neden olur. Bu arada eşyaları kolilerken kullanmayacağınız eşyaları yanınıza almayıp yeni evinizde oluşabilecek gereksiz kalabalığın da önüne geçebilirsiniz. Dilerseniz kullanmadığınız giysilerinizi ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.

Kolilerin Taşınmaya Hazır Olduğundan Emin Olun

kt

Kolileri kapatmadan önce kırılabilecek eşyaları iyi koruduğunuzdan emin olmalı ve kolilerde boşluk bırakmamaya özen göstermelisiniz. Boşluk olmayan ve dengeli bir şekilde hazırlanan koliler kolay taşınır ve eşyalar içinde hareket etmediği için kırılma ihtimalleri azalır. Kolileri hazırladıktan sonra onları alttan ve üstten bantlayabilir ve ev taşıma sırasında ağızlarının açılmasını engelleyebilirsiniz. Tabii ki hazırladığınız kolilerin evinizin hangi bölümüne ait olduğunu üzerlerine yazmakta da fayda var. Kırılma ihtimali olan eşyaları taşıyan kolilerin üzerine de “Kırılabilir” gibi notlar düşebilirsiniz.

Yeni evinize yerleştikten sonra yorgunluğunuzu, ilk hafta sonunu evde geçirerek atabilirsiniz. Keyifli bir hafta sonu için önerilerimize göz atmanızı öneririz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.