2016-12-24

Bahçe Katında Yaşamanın Dayanılmaz Hafifliği

Doğadan tamamen izole olmuş binalarda geçen günler mi, pencereden baktığınızda yemyeşil bir bahçenin sizi karşılayacağı bir evde yaşamak mı?

Kalabalık şehir hayatının getirdiği en büyük zorluklardan biri de dört duvar arasına kapanıp doğadan tamamen uzaklaşmak. Bu yüzden havaların güzel olduğu tatil günlerinde ya da mesai saatleri arasında iş yerinizin yakınında bulunan parklarda soluğu almanız, doğanın ve yeşilin yenileyici enerjisine duyduğunuz ihtiyacı gösteriyor. Peki, kendinizi en huzurlu ve mutlu hissetmeniz gereken yer olan eviniz neden bahçe içinde olmasın? Bahçe katında oturmakla neden hayatınıza tazelik katmayasınız?

Hayatınıza “Yeşil” Işık Yakın

Büyük şehirlerde yaşayan insanlar olarak zamanımızın önemli bir kısmını trafikte, yapay ışıklarla donatılmış, dışarıyı en fazla küçük camlarla görebildiğimiz iş yerlerinde ya da beton duvarlar arasında sıkışıp kalmış dairelerimizde geçiriyoruz. Oysa doğa ile etkileşim içinde olmanın hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımızı korumada rolü çok büyük.

Orman, park, bahçe, sahil kenarı gibi alanlarda vakit geçirmek, çağımızın en büyük sorunu olan stres ve kaygıyı önemli ölçüde azaltıyor. Doğada vakit geçirmek, bağışıklık sistemi ve uyku düzeninde de oldukça önemli bir yere sahip. Ayrıca depresyon, dikkat eksikliği ve yeme bozukluğu gibi durumlarla başa çıkma konusunda da doğada vakit geçirmenin önemi yadsınamaz. Yani “Çıkar ayakkabılarını, toprağa bas, stresin azalsın.” lafı yıllardır boş yere kullanılmıyor. Ağaçların, çimenlerin, rengârenk çiçeklerin olduğu bir manzaraya bakmak bile insanı stresten arındırıyor.

Kısacası hem yetişkinler hem de çocuklar için doğal ortamlarda geçirilen her an çok kıymetli. Modern şehir hayatının keşmekeşi içinde doğada geçirilen zamanı arttırmak için yapılması gereken ise ev, ofis gibi sıkça vakit geçirdiğimiz yerlerde doğa ile iç içe olmanın bir yolunu bulmak.

3e

Sizin Doğa(l) Haliniz Hangisi?

Bahçeli evde yaşamak, günümüzde daha çok müstakil ev sahibi olmakla mümkün oluyor. Fakat bu ayrıcalık bütçenizi aşıyorsa açık havada ciğerlerinize taptaze hava doldurmak ve doğanın huzur veren yeşilinden kopmadan yaşamak için şehri terk etmeniz mi gerekiyor? Hayır. Bunun için şehir yaşamına veda etmenize gerek yok. Hem modern şehir hayatını hem de doğayla kucak kucağa yaşamanızı sağlayan konut projeleri, yaşadığımız çağda hayat standardını yükselten alternatifler olarak gün geçtikçe artmakta.

Ege Yapı’nın hayata geçirdiği “Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi ”ödüllü Batışehir'de tam olarak bu konseptte. Yani hem avantajlı lokasyonuyla şehrin içinde hem de yeşilin bol olduğu geniş peyzaj alanlarıyla ayrıcalıklı bir yaşam imkânı sunuyor. Hem ulaşılabilir hem de bahçeli bir evde oturma hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz Batışehir'deki bahçe katı daireler, yaklaşık 1 km uzunluğundaki alışveriş caddesi, geniş spor alanlarıyla “İşte yaşamak bu.” diyeceğiniz bir hayatı size sunuyor. Üstelik çocukların hem yeşille hem de arkadaşlarıyla sağlıklı ilişkiler kuracağı park alanları ve daha fazlası da Batışehir’de mevcut.

Kendiniz, aileniz, kısacası hayatınız için yeni ve taptaze bir soluk almak için Batışehir sizi ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyor.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.