2017-09-11

Bahçenizde Yapabileceğiniz 3 Aktivite

Yemyeşil bir bahçe düşünün… Bunu hayal etmek bile huzur veriyor, değil mi? Günlük hayatın yorgunluğundan uzaklaşmak için dinlenme imkânı bulabileceği, yeşille buluşup enerji depolayabileceği bahçeli evlerde yaşamak hemen herkesin hayali. Evinizin sınırları içerisinde bulunan, “yeşil ile buluştuğunuz özel alan” olarak adlandırılabileceğimiz bahçeler genellikle ağaçlar ve çiçeklerle çevrili oluyor. Bu, hem yeşille buluşup psikolojik olarak rahatlamanızı sağlıyor hem de oksijen seviyesindeki artış sayesinde fizyolojik olarak da kendinizi iyi hissetmenizi beraberinde getiriyor.

Peki ama, herkesin hayali olan bahçeli evinizin keyfini yeterince çıkarabiliyor musunuz? Nasıl ki yatak odası uyuduğunuz, çalışma odası işlerinizi yürüttüğünüz alansa bahçenizin de bir görevi olmalı. Mesela bahçe, keyifli zaman geçirdiğiniz yer olabilir. Bizce zamanı güzel ve verimli bir şekilde değerlendirmenizi sağlayacak bahçe aktiviteleri de tam bu amaca uygun! Aileyle yapılacak bahçe etkinlikleri ya da arkadaşlarla bahçede yapılacak aktiviteler eminiz ki bahçenizi daha çok sevmenizi sağlayacaktır. İşte, karşınızda bahçede yapabileceğiniz aktiviteler:

1. Bahçeniz Spor Salonunuz Olsun

Fitness salonunda yaptığınız hareketleri, pilates bandı olarak da bilinen jimnastik sıkıştırma lastiği ile de yapabileceğinizi biliyor musunuz? Vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler, bahçede ya da evde egzersiz yapabilmenize olanak verir. Bu tarz egzersizler, spor salonunda aletle yaptığınız hareketlerden daha karmaşık olduklarından daha fazla kası ve eklemi harekete geçirirler. Ayrıca dilerseniz bahçenizde pilates ve yoga da yapabilirsiniz. Yani bahçenizde spor yapmanın zararı yok, aksine yararı var! Hadi serin matları, bahçede spor zamanı! Ne de olsa daha kaliteli bir hayat için spor olmazsa olmaz!

Eğer aileniz ya da arkadaşlarınızla birlikte bahçede yapabileceğiniz bir spor arayışındaysanız badminton biçilmiş kaftan! Raketle oynanan bir spor olan badmintonda topu yere düşürmeden müdahale etmek gerekiyor. Badminton sayesinde hem spor yapıp hem de eğlenebilirsiniz.

2. Bahçenin Tadı Oyunla Bir Başka

dsa

Bahçede keyif yapmanın zamanı olmaz! Şu sıcak yaz günlerinde ister gündüz ister akşam bahçenizde doya doya keyif yapabilirsiniz. Bu fikir hoşunuza gittiyse ve keyfinize keyif katacak eğlenceli bir bahçe etkinliği arıyorsanız arkadaşlarınız ya da ailenizle oyun oynamaya ne dersiniz? Tabu gibi kutu oyunları dışında sessiz sinema gibi herhangi bir ürüne ihtiyacınız olmadan, arkadaşlarla oynanacak oyunlar da bulabilirsiniz. Eğer bahçede aile içi aktivite yapacaksanız oynadığınız oyunların, çocuklarınızın yaşına uygun olmasına da dikkat etmelisiniz.

Bahçe oyunları arasında elbette frizbi oynamak da yer alıyor. Hatta kalabalıksanız takımlar kurabilir ve her takımdan birer kişiyi karşı karşıya getirerek eğlenceli bir turnuva bile düzenleyebilirsiniz.

3. Evinizde Yaptıklarınızın Çoğunu Bahçede de Yapabilirsiniz

sadsa

Biraz hava değişikliği istiyor ve yemeği dışarıda yemeyi mi düşünüyorsunuz? Eğer bahçeniz varsa evinizden uzaklaşmanıza gerek yok; hadi, çıkın bahçeye. Ailenizle birlikte, hazırladığınız o mükemmel sofraya oturun, bahçenizin ve anın tadını çıkarın.

Kurduğunuz sofranın daha özel olmasını isterseniz yemekleri kendi yetiştirdiğiniz sebzelerle yapabilirsiniz! Bahçenizde yetiştirdiğiniz sebzelerle yemeklerinizi yaparak hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı sofralar oluşturabileceğinize emin olabilirsiniz. Belki bu güzel yemeğin ardından bir projeksiyon yardımıyla açık hava sinema gecesi de düzenlersiniz.

Bahçeyi hobilerinizi gerçekleştirmek için kullanarak, bu alanı evinizin en sevdiğiniz yeri haline getirmeniz bile mümkün! Mesela kurun hamağınızı, alın elinize kitabınızı, keyifli bir okuma alanınız olsun.

Ege Yapı’nın Batışehir projesinde bulunan bahçeli daireler sayesinde bu aktivitelerden çok daha fazlasını yapmanız mümkün! Batışehir hakkında detaylı bilgi için: www.batisehir.com

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.