2017-07-31

Daha Kaliteli Hayatın Sırrı: Spor

Hepimiz yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışıyoruz. Yaşam kalitemizin yükselmesi ise bedenimize ne kadar iyi baktığımızla doğru orantılı. Siz de hem zihinsel hem de fiziksel olarak daha kaliteli bir hayat arzuluyorsanız yapmanız gereken şey ise çok basit: Spor yapmak.

Hayatımızı olumlu bir şekilde değiştirebilecek kuvvette olan spora zaman ayırarak çok daha kaliteli bir yaşama sahip olmamız mümkün. Peki, sporun faydaları nelerdir? Spor yapmak bize ve hayatımıza ne gibi katkılar sağlar?

Var Olan ve Yakalanabileceğiniz Hastalıklara Karşı Etkilidir

Spor yapmanın etkileri arasında dinç ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak vardır. Kaslarınızın kuvvetlenmesiyle sporun etkilerini de görmüş olursunuz. Duruş (postür) bozukluklarına karşı açtığınız savaşta spor size yardımcı olabilecek bir eylem. Mesai saatlerinde yeterince hareket etmeyen bedeninizi harekete geçirecek ve onu rahatlatacak hareketlerle yapılan sporlar boyun, sırt ve bel ağrılarını azaltır.

En çok korkulan hastalıklar arasında yer alan kemik erimesi, yüksek tansiyon, felç gibi hastalıklar da spor yaparak yüksek oranda engellenebilir. Çünkü spor yapmak kemikleri güçlendirir, esnekliği arttırır, eklem fonksiyonlarını geliştirir, yüksek kan basıncını düşürür, kalbi güçlendirir ve akciğerle hücrelere yüksek miktarda oksijen taşınmasına yardımcı olur. Spor yapmanın faydaları arasında pek çok insanın şikayetçi olduğu zayıf bağışıklık sistemini güçlendirmek de vardır.

Zihinsel Olarak İyi Hissetmenizi Sağlar

Spor yapmak, sunduğu fiziksel avantajlarının yanı sıra zihinsel olarak da mutlu ve huzurlu hissetmenizi sağlar. Stresten korur, daha dinç hissetmenize, uykuya daha kolay dalmanıza ve kaliteli bir uyku deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Spor sayesinde beyin kendini zinde hisseder, iş verimi artar.

Daha Sağlıklı Bir Hayat Ege Yapı Projelerinde!

BatışehirBatışehir

Ege Yapı’nın projeleri size sadece bir yaşam alanı sağlamaz. Kişisel gelişiminizi sağlayacak sosyal olanakları da sunarak yaşam kalitenizin yükselmesini destekler. Fitness salonlarından tenis kortlarına, bisiklet parkurlarından meditasyon alanlarına, yüzme havuzlarından koşu parkurlarına kadar pek çok alan, Ege Yapı’da sizi bekliyor. Ege Yapı’nın yeni projesi Kordon İstanbul’un aktivite alanlarıyla sporun faydalarını vücudunuzda hissetmeye başladıktan sonra Sadabad Deresi’nin mükemmel manzarasında keyif yapabilirsiniz.

Pek çok branşta spor alanına sahip olan Batışehir Projesi hakkında detaylı bilgi www.batisehir.com, Kordon İstanbul hakkında detaylı bilgi ise www.kordonistanbul.com internet sitelerinde sizi bekliyor.

Kordon İstanbulKordon İstanbul

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.