Doğa ile İç İçe Tasarlanan Olağanüstü 10 Ev

2016-12-24

Doğa ile İç İçe Tasarlanan Olağanüstü 10 Ev

Yemyeşil bir doğa, bakmaya doyulmayan güzel manzaralar ve doğal malzemelerden elde edilen paha biçilemez evler... Şüphesiz, insanlar doğada vakit geçirdikleri oranda mutlu ve sağlıklı. Hemen herkesin hayalini kurduğu doğa ile iç içe evleri ve manzaraları sizler için bir araya getirdik.

1. Ahsap Dag Evi

1. Ahşap Dağ Evi

Tamamen doğal malzemelerle yapılmış bir evde yaşama fikri size nasıl geliyor? Dünyanın hemen her yerinde uygulanan ahşap ev konsepti, pek çok kişinin hayallerini süsleyen mimari örnekleri arasında. Sık ağaçlar içinde mini bir kulübe ya da geniş bahçesiyle görenleri büyüleyecek bir villa. Her ikisi de muazzam!

tyu

2. Arabaların Olmadığı Bir Kasaba

Kulağa biraz hayal gibi gelse de Hollanda’nın ufak bir kasabası olan Giethoorn’da bu hayal tamamen gerçekleşmiş durumda. Motorlu hiçbir vasıtanın olmadığı bu masal kasabasında ulaşım için kullanabileceğiniz taşıtlar, sandallar ve bisikletler. Gürültü ve egzozdan uzak kasabadaki bu şirin ev bahçe içinde yaşamanın keyfini gerçek anlamda hissettiriyor olmalı.

3. Gol Manzarasina Karsi

3. Göl Manzarasına Karşı

Evinizde uçsuz bucaksız göl manzarasına karşı kahve keyfi yaptığınızı düşünsenize! Yılın her döneminde farklı bir güzellik sunan göl keyfini izlemek için evi geniş camlarla tasarlamak akıllıca bir seçim.4. Gercek Tas Evler

4. Gerçek Taş Evler

Kendine has mimarisiyle dünya trendlerinden biri olan Toskana evleri, doğa içinde bir yaşam kurmak isteyenler için keyifli bir alternatif. İç ve dış cephesi ile doğallıktan ödün vermeyen bu evler, yazın serin, kışınsa sıcak tutan yapıları sayesinde şıklık, konfor ve işlevselliği bir arada sunuyor.

5. Agac Ev Konsepti

5. Ağaç Ev Konsepti

Hemen herkesin çocukluk hayalleri arasındadır ağaç evler. Yüksek ve güçlü ağaçların dalları arasında uyumak ya da kitabınızın sayfaları arasında kaybolmak... Dünyada pek çok örneği bulunan ağaç evler, doğa ile bütünleşmeyi sağlayan en güzel örnekler arasında.

6. Sonsuzluk Hissi

6. Sonsuzluk Hissi

Sizi tam anlamıyla doğanın içinde hissettirecek bir diğer konsept de neredeyse tamamı saydam olarak tasarlanan cam evler... Adeta doğanın kucağında yaşadığınızı hissedeceğiniz bu evler, ısı ve ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılı.

7. Bu Evler Tamamen Dogal!

7. Geleneğin Devamı: Kerpiç Evler

Doğa içinde olmaktan söz ediyorsak evin malzemesini de doğal seçmekte fayda var. Bu konuda kerpiç evler dünyadaki favorilerden. Yumuşacık hatları ve sıcacık dokuları ile kerpiç evler, gün boyu yüklenen stres ve negatif enerjiden kurtulmak isteyenler için birebir.

8. Kis Bahcesi

8. Kış Bahçesi

Kış bahçeleri ile her an doğa ile iç içe olmak mümkün. İçerisi çeşit çeşit bitki ile doldurulan, geniş camekân duvarlara sahip kış bahçeleri, çay ve kitap ikilisi ile bir araya gelmek için en doğru mekânlardan.

9. Su Cok Guzel, Gelsenize!

9. Su Çok Güzel, Gelsenize

Deniz manzaralı bir evde oturmayı herkes ister. Peki, ya denizde yüzen bir ev nasıl olurdu? Bazı Avrupa ülkelerinde deniz ve güneş enerjisinden daha fazla yararlanmak üzere tasarlanan bu evlerde, akıntıya kapılıp gitmemek için özel bir demir atma yöntemi uygulanıyor. Yüzen konteynerler içinde her gün yepyeni bir manzarayı karşıladığınızı düşünsenize!

10. Dogayi Evinize Getirin

10. Doğayı Evinize Getirin

Doğa ile haşır neşir olma hayallerinizi gerçekleştirmek için bir mucize olmasını beklemek yerine elinizdeki imkânları değerlendirebilirsiniz. Örneğin balkonunuzda ya da terasınızda çeşitli bitkiler yetiştirerek kendi kış bahçenizi oluşturabilirsiniz. Sık yapraklı yemyeşil bitkiler, saksı içinde olsalar dahi keyfinizi yerine getirecekler.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.