2017-07-11

Evinizin En Dikkat Çekici Alanı Teras Olabilir: Dünyanın En İyi Teras Örnekleri

Evde vakit geçirmeyi seviyor ve kendiniz için özel hobi alanları ya da dinlenme köşeleri oluşturuyorsanız balkonunuz da terasınız da sizin için önemli demektir. Bu alanlar, evinizden çıkmaya gerek kalmadan geçirdiğiniz vaktin daha hoş geçmesini sağlar. Bazen manzaranın tadını çıkarmak için, bazen keyifli akşam yemekleri için kullandığımız terasların dekorasyonu da kullanımın yaygınlığı ile birlikte çeşitli hale geldi. Balkon dekorasyonu nasıl yapılmalı, teras dekorasyonu nasıl olmalı sorularının cevabını bulduktan sonra bu alanları keyfinize uygun bir şekilde dekore edebilirsiniz. İşte size teras dekorasyonu için fikir verebilecek, dünyanın dört bir yanından en güzel teraslar:

1. Şehrin Tadını Çıkarmak İçin 2 Koltuk Yeter

stci

Terasınıza yerleştireceğiniz dikkat çekici iki adet koltuk ya da bir hamak bile hoş bir teras dekorasyonu için yeterli olabilir. Dilerseniz terasınızın bir bölümüne yapay çim yerleştirebilir ve koltuklarınızı bu çimlerin üzerine koyabilirsiniz.

2. Dolu Dolu Yaşamayı Sevenlere

Beautiful young woman relaxing in a big comfortable chair on her outdoor house terrace

Yüksekte ya da alçakta yer alan bir bölüm… Eğer terasınızın sınırları içerisindeyse fark etmez, mutlaka onu işlevsel şekilde kullanmanın bir yolu vardır. Bu tarz alanlarda barbekü alanı oluşturabilir ya da bu örnekte olduğu gibi bir kitap okuma köşesi yapabilirsiniz.

3. Birbirinden Bağımsız Alanlar

bba

Her şeyin uyum içerisinde olması güzeldir ama kimi zaman farklı mobilyaları bir araya getirip birbirinden bağımsız alanları bir arada sunmak da kesinlikle en iyi dekorasyon fikirleri arasında. Önemli olan, terasın tadını doyasıya çıkarmak!

4. Daha Yeşil Bir Teras

dybt

Hiçbir şey yemyeşil bir teras kadar mutlu edemez! Terasınız yeteri kadar büyükse tamamen bitkilerle çevreleyebilir ve terasınızın birbirinden farklı çiçeklerin evi olmasına izin verebilirsiniz. Eğer terasınız çok büyük değilse çiçekleri duvarlara yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

5. Platformlar Yeni Bir Soluk

pybs

Balkon dekorasyonu fikirleri arasında da yer alan platformlar, terasınıza yepyeni bir yüz kazandırabilir. Platformların üzerine yerleştireceğiniz puflar ya da koltuklar dışında, alanın yakınlarına platformun yapısına uyum sağlayabilecek aksesuarlar koyup terasınızı renklendirebilirsiniz. Renkler manzaranın tadını daha da arttıracaktır.

Kordon İstanbul projesi, sizi yalnızca daha kaliteli bir hayatla buluşturmakla kalmıyor aynı zamanda size mükemmel bir manzarayı izleyebileceğiniz teraslı daireler de sunuyor. Hayalini kurduğunuz teras keyfi, Kordon İstanbul’da gerçek olabilir!

Kordon İstanbul hakkında detaylı bilgi www.kordonistanbul.com sitesinde.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.