Geçmişin Görkeminden Geleceğin Yaşamına: Cer İstanbul

2018-04-28

Geçmişin Görkeminden Geleceğin Yaşamına: Cer İstanbul

İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada sunan güzide şehirlerden biri. Geçmişin izlerini her semtte görmenin mümkün olduğu, eşsiz manzarasıyla, yüzyıllara meydan okuyan mimari eserlere ev sahipliği yapan İstanbul’da, tarihi somut bir şekilde yaşamamızı sağlayan pek çok dikkat çekici eser mevcut. Bilinen eserlerin yanı sıra İstanbul sınırları içerisinde olup da unutulmaya yüz tutmuş ama değerleri tartışmaya açık olmayan eserler de var.
Sanata ve sanatçıya değer veren ve verdiği değeri hayata geçirdiği projelerle görünür kılmaya özen gösteren Ege Yapı, Emlak Konut güvencesi ile sanat eserlerini aratmayan bir projeyi hayata geçirecek. Geçmişin ve bugünün buluşma noktası Tarihi Yarımada’da hayata geçecek olan Cer İstanbul, Yedikule’nin geçen yıllara karşı daha önemli ve güçlü olmasını sağlayacak. Şimdi, Tarihi Yarımada’daki tek markalı karma yaşam projesi ve İstanbul’un yeni çekim merkezi olacak Cer İstanbul’u daha yakından tanıyalım.

Tarihe Saygıyla Geleceğe Armağan Bir Proje
Yedikule Hisarı’nın yanı başında yer alan, 19. yüzyılda başlayan Osmanlı Demiryolları Hatlarının tren bakım noktası ve önemli bir istasyonu olan Cer Atölyeleri, Ege Yapı’nın yeni projesi Cer İstanbul ile bugüne kazandırılacak. Aslına sadık kalınarak restore edilecek olan Cer Atölyelerinin yanı sıra projedeki tüm binalar da az katlı, en fazla zemin +3 yüksekliğe sahip olacak. Cer İstanbul, şehre ve Tarihi Yarımada’nın silüetine saygılı bir şekilde inşa edilecek. Deniz ve Adalar manzarası sunan, 40 bin m²’lik bir alanda hayata geçecek projenin 31 bin m²’si ise özel peyzaj tasarımlı alan olacak. Peyzaj tasarım alanı; tarihi avadanlıklar, iki adet tarihi lokomotif, döneme ait vinçler, 1450 metrelik tren rayları ve çeşitli ekipmanların yer alacağı bir açık hava sergisi gibi düzenlenecek.

Farklı Yaşam Tarzlarına Hitap Eden Alanlar
Cer İstanbul; 1+1’den 6+1’e kadar, 63 m² ila 348 m² arasında değişen farklı yaşam alanlarına sahip rezidans dairelerin yanı sıra ticari üniteleri, seçkin ve lüks bir otel hizmeti verecek apart üniteleri, sosyal aktivite alanlarını ve çok özel lezzetlerle dolu restoranları buluşturacak. Adalar ve deniz manzarasına sahip proje; zaman, insan ve tarihe saygı ilkeleri ile tarihi İstanbul’un silüetine uygun “yatay mimari” konsepti kapsamında tasarlanarak en yükseği zemin + 3 kat olmak üzere toplam 10 bloktan meydana gelecek. Ayrıca proje iç mimarisinin ödüllü şirket Autoban’a emanet olması da Cer İstanbul’un değerine değer katacak!

Tarihi ve Doğayı Mükemmel Konumda Sunan Bir Eser
1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Tarihi Yarımada’nın Yedikule semtinde hayat bulacak Cer İstanbul, merkezi konumuyla da dikkat çekiyor. Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’na 800 metre, Avrasya Tüneli’ne 2 kilometre, D-100 Karayolu’na 4 kilometre, Yenikapı Feribot İskelesi’ne 3,4 kilometre ve Atatürk Havalimanı’na 10 kilometre uzaklıkta bulunan Cer İstanbul hem toplu taşıma hem özel ulaşım imkânları sunuyor. Birbirinden önemli devlet ve vakıf üniversitelerine, hastanelere ve her ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz alışveriş merkezlerine oldukça yakın olan Cer İstanbul hem oturmak hem de yatırım yapmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.
Cer İstanbul hakkında detaylı bilgi için http://www.ceristanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.