2017-04-20

Karma Yaşamın Çocuklarınız Üzerindeki 3 Etkisi

Alışveriş alanları, spor salonu, restoran, ofis… Farklı noktalarda olsalar da günün farklı zamanlarında hepsine gitmemiz gerekebiliyor. Siz de ihtiyacınız olan her şeyin farklı noktalarda olmasından sıkıldıysanız ve şehrin keyfini doya doya yaşamak istiyorsanız çare karma yaşam! Üstelik son yıllarda sıklıkla duyduğumuz bir kavram olan karma yaşam alanları, sadece sizin için değil çocuğunuz için de büyük bir avantaj. Neden mi? İşte karma yaşamın çocuklarınız üzerindeki önemli ve olumlu etkileri:

1. Güven Duygusu

Karma yaşam demek, pek çok alanın bir araya gelmesi demek ve bu birleşmeye okul da dahil. Ege Yapı’nın karma yaşam projesi Batışehir’de çocuğunuz, Türkiye’nin en saygın ve önemli eğitim kurumlarından olan Doğa Okullarında eğitim görebilir. Bu durum da çocuğunuzun tanıyıp bildiği ortamdan uzaklaşmadan eğitim almasını sağlar. Kişisel alanını değiştirmek zorunda kalmayan çocuğunuz kendisini güvende hisseder.

2. Sosyal Olanaklar

Sosyal Olanaklar
Havuz, spor salonu, tenis kortu, basketbol sahası… Spor, çocuğunuzun fizyolojik ve psikolojik gelişimini etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Karma yaşam projeleri sayesinde çocuğunuzu sosyalleşmesi için gözünüz arkada kalmadan arkadaşlarıyla bir araya getirebilirsiniz. Kültür-sanat ve spor gibi başlıklara hizmet veren tüm bu alanların yakın olması sayesinde çocuğunuz rahatlıkla hareket edecek ve kendine güveni artacaktır.

3. Arkadaş Çevresi

Yetişkinler gibi çocuklar da arkadaşlığa çok önem verirler. Bu bağın yetişkinlerinkinden farkı ise çocukların arkadaşlarını hep yanında istemeleridir. Ege Yapı’nın Batışehir projesi gibi bazı karma yaşam projeleri sayesinde çocuğunuz okul arkadaşlarıyla bile her an bir arada olabilme şansını bulur. Arkadaşlarından ayrı kalmak ya da sizin kontrolünüz dışında hareket edebilecek bir yerde arkadaşlarıyla buluşmak zorunda kalmaz. Bu sayede çocuğunuzun sosyal çevreyle ilişkileri ve kendini rahat ifade edebilme yetisi güçlenir.

Siz de çocuğunuzun karma yaşam alanında büyümesini istiyorsanız Emlak Konut güvencesiyle hayata geçen Ege Yapı’nın Batışehir projesi tam size göre.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.