Mahalle Kültürü’nü Ege Yapı ile Yaşayın

2017-06-02

Mahalle Kültürü’nü Ege Yapı ile Yaşayın

Son yıllarda hepimizin duyduğu bir tanım olan “yabancılaşma” çoğu kültürü de az rastlanır hale getirdi. Mahalle kültürü de yavaş yavaş bizden uzaklaşmakta olan ve yaşaması zorlaşan kültürler içerisinde yerini almış durumda. Peki, sizin gibi mahalle kültürünü özleyenlerle birlikte aynı yerde yaşamaya ne dersiniz? Hayal gibi görünebilir ama Ege Yapı’nın projeleri ile mahalle kültürünü yaşamak mümkün! Ege Yapı’nın Kordon İstanbul ve Batışehir projeleri, yok olduğunu düşündüğünüz mahalle kültürünün hala var olduğunu göstermek için sizi bekliyor. İşte Ege Yapı projelerinde mahalle kültürüne dair bulacağınız birkaç detay:

Çocuklarınız Güvende

cg

Mahalle kültürü demek; çocukların güvende olması, gönüllerince oyun oynayabilmeleri, arkadaşlarıyla paylaşımda bulunabilmeleri, komşularını tanıyarak yabancılık çekmemeleri ve bu sayede çevrelerindeki herkesle iletişim kurabilmeleri demek. Evet, Ege Yapı bunu size sunuyor. Açık ve kapalı seçenekleri olan oyun alanlarına ek olarak Kordon İstanbul’da yaşayacak çocuklar, arkadaşlarıyla birlikte hobi odalarında kendilerini geliştirme fırsatı da bulacaklar. Mahalle kültüründe olduğu gibi gözünüz hiç arkada kalmayacak. Hem Kordon İstanbul hem de Batışehir, çocuğunuz için aradığınız güvenli alanı size sunacak.

Her Şey Size Çok Yakın

Kuaför, alışveriş noktaları, çocuklar için oyun alanları, parklar… Mahalle kültüründe her şey elinizin altındaydı. Ege Yapı’nın projeleri sayesinde bu alanları daha modern bir şekilde tekrar yanı başınızda bulacaksınız. Örneğin eskiden mahallenizde yer alan butiklerde olduğu gibi geniş bir alışveriş caddesinde aradığınıza ulaşacaksınız. Kordon İstanbul’daysanız çiçeklerin güzel kokularını duymak ya da yemyeşil alanlara ulaşmak için çok uzağa gitmeniz gerekmeyecek. Camı açtığınız anda lavanta çiçeklerinin karşı koyulamaz kokusu sizi karşılayacak.

Komşularınızla Sosyalleşecek Alanlar

ks

Komşuluk, mahalle kültürünün elbette olmazsa olmaz ögelerinden biri. Çalışma temposu ve teknolojinin sunduğu olanaklar nedeniyle insanlar, komşularıyla eskisi kadar zaman geçiremez hatta onlarla tanışmaz hale geldi. Ege Yapı’nın diğer projelerinde olduğu gibi Batışehir ve Kordon İstanbul’un sosyal olanakları da oldukça geniş. Spor salonundan aktivite odalarına, özel sinema salonlarından kafelere pek çok sosyalleşme alanı, komşularınızla kaynaşmanızı ve mahalle kültürünün modern yorumunu yaşamanıza olanak verecek.

Hak ettiğiniz yaşam kalitesini size sunan Ege Yapı ile mahalle kültürünü yaşamak hayal değil.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.