Ofis Çalışanlarının Motivasyonunu Arttıran 5 Şey

2017-02-03

Ofis Çalışanlarının Motivasyonunu Arttıran 5 Şey

Günün büyük bölümünü iş yerlerinde geçiren ofis çalışanlarının motivasyonunu yükseltmek, hem başarı hem de mutluluk için lüks değil; ihtiyaçtır. İdeal ofis nasıl olmalı, iş yerinde motivasyon arttırma yöntemleri neler, personel motivasyonu nasıl sağlanır, işte bilmeniz gerekenler:

1- Sıkıcılıktan Uzak Ofis Dekorasyonu

Çalışma ortamını sıkıcılıktan uzaklaştıran ve çalışanların çevreleri ile rahatça iletişim kurabilmelerini sağlayan açık ofisler, her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Hareket eden mobilyalar, alternatif çalışma alanları da motivasyonu arttırmada çok etkili.

Çalışma masaları mümkün olduğunca soldan ışık alacak şekilde yerleştirilmeli, ofis aydınlatmasında gözü yormayacak gün ışığı kullanılmalı. Rahat koltuklar, estetik duygusunun hissedilmesini sağlayacak sanatsal objeler, enerjik renklerle boyanmış duvarlar çalışma ortamını tekdüzelikten kurtaran parlak öneriler.

2- Şirket Motivasyon Etkinlikleri

Şirketlerin çalışanlarına hobi kulüpleri, doğa sporları, konser gibi aktivitelere katılma olanağı tanımaları, motivasyonu arttıran ve insanların şirketlerine bağlanmalarını sağlayan etkili yöntemlerden. Büyük şirketler sağladıkları sosyal ve kültürel olanaklarla çalışanların kendilerini her açıdan geliştirebilecekleri bir ortam oluşturarak motivasyonu, yani başarıyı sağlıyorlar. Ayrıca yapılan işle ve bağlantılı olabilecek alanlarla ilgili konferanslara, eğitimlere ve kurslara çalışanlarını göndermeyi bir kazanç olarak görüyorlar.

3- Mümkün Olduğunca Doğal Ortam

Tüm günün geçtiği bir yerin havalandırmasında sorun olması, çalışanları hem psikolojik hem de fizyolojik olarak rahatsız eder. Çalışanların klimaları kolaylıkla yönetebilmeleri kadar camları açıp temiz hava alabilecekleri ofis ortamlarının oluşturulması da çok önemli. Havalandırma ile birlikte beton etkisinden kurtaracak güzel bir manzara, saksı çiçekleri, doğal ışık da motivasyon arttıran etkenler.

4- Ofis İçinde Özgürlük Alanları

Esneklik sadece mesai saatlerinin uzaması olmamalı. Esnek çalışma ortamı, çalışanların gün içinde eğlenebilecekleri, sosyalleşebilecekleri alanlar oluşturmakla da mümkün. Çay-kahve köşeleri ve konsol oyunlarının oynanabileceği televizyon ve rahat bir kanepenin olduğu alanlar bundan dolayı artık hemen hemen her ofiste var.

1

5- Somut Gerçekler: Ulaşım

Ulaşım, şehir hayatının en büyük sorunlarından. Ofislerin geniş ulaşım ağına sahip, şehir merkezlerine yakın yerlerde olması her gün işe gitmeyi eziyet olmaktan çıkarıyor.

3

Ege Yapı’nın hem ulaşım hem de sosyal olanaklarıyla İstanbul’un merkezi semtinde çalışma hayatına kalite katan ofis projesi, motivasyonu yüksek bir iş hayatını müjdeliyor.

İzPark, ruhunuzu dinlendiren Adalar manzarasına sahip iki ofis kulesinde, Kartal’da yüksek konforlu çalışma ortamları sunuyor. Ege Yapı’nın sahip olduğu deneyim ve teknoloji ile inşa edilen İzPark’taki 14 ve 15 katlı iki ofis kulesi, ışıltılı görünümüyle bölgenin yeni simgelerinden biri halinde. Ayrıca mağaza, restoran ve kafelere ayrılmış alanları, geniş kapasiteli açık/kapalı otoparkı ve çok daha fazlası ile iş yaşamının ihtiyaç duyduğu bütün ayrıntılar İzPark’ta sizi bekliyor.

2

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.