2017-03-20

Şehir Parklarının Kentsel Yaşam Kalitesine Etkileri

Yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçekler, kuş cıvıltıları, uzandığınızda mavi gökyüzünü görebileceğiniz çimler… Doğa, insanın her zaman huzur bulabildiği bir olgu olmuştur. Şehir parkları ise büyük kentlerde, doğayla buluşmamızı sağlayan alanlar olarak görülmekte. Kentsel yaşamın kalitesini olumlu yönde etkileyen şehir parklarının hayatımızda ne gibi etkileri olduğunu düşündünüz mü? Cevabı yazımızda!

Sağlam Kafa, Sağlam Vücutta

SaglamKafa_SaglamVucutta

Şehir parkları, pek çok farklı alanı bir arada bulma imkanı veriyor. Hem doğa ile vakit geçirmek hem de spor yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri tabii ki şehir parkları. Bol oksijenli bu alanlarda yürüyüş, koşu gibi aktiviteler en çok yapılanlar arasında. Bazı şehir parklarında bulunan basketbol, voleybol sahaları ve tenis kortları ise sporsever şehirli insanların şehir parklarına daha çok bağlanmaları için bir neden. Günlük hayatın stresini atabilmek ve “sağlam kafayı sağlam vücutta” bulabilmek için şehir parkları birebir!

Doğanın Enerjisi Sizde

DoganinEnerjisiSizde

Çoğu insanın İzPark’ın ofisleri gibi güzel manzaralı ofislerde çalışmadığını düşünürsek, iş hayatında da kapalı ve sıkıcı sayılabilecek bir ortamda zaman geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Bu nedenle şehir yaşantısı içerisindeki pek çok insan, kendine ayırdığı vakti, dışarıda sevdikleri eşliğinde, şehir parklarında geçirmeyi tercih ediyor. Bu sayede doğanın pozitif enerjisi insanlara geçebiliyor ve gerekli motivasyon sağlanmış oluyor.

Mevsimin Tadı Şehir Parklarında Çıkıyor

MevsiminTadiSehirParklarinda

Yaz, ilkbahar, kış ya da sonbahar… Mevsim fark etmez. Şehir parkları her mevsimde çok güzel oluyorlar. İlkbahar ve yaz aylarında ağaçların gölgesinde dinlenip şehri doğa eşliğinde dinlemek, sonbahar aylarında doğanın yeniden doğmak üzere yapraklarını dökmesine şahit olmak ya da kış aylarında beyaza büründüğünü görmek… Şehir parkları, mevsimlerin atmosferini cömertçe sunan alanlar.

Bir Ege Yapı projesi olan Batışehir’de şehir parklarının, kentsel yaşam kalitesine olan tüm olumlu etkilerini görmeniz mümkün. Batışehir; bahçe katı, teraslı ve normal kat daireler olmak üzere farklı tip ve boyutlarda evler sunuyor ama bu yaşam alanında bulunan yemyeşil park alanlarının verdiği huzur hep aynı oluyor. Siz de Batışehirli olmak istiyorsanız 240 ay vadeyle % 0,79 kredi oranı fırsatını kaçırmayın!

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.