Tarihi Yarımada’da Fotoğraf Çekebileceğiniz 6 Muhteşem Nokta

2018-03-14

Tarihi Yarımada’da Fotoğraf Çekebileceğiniz 6 Muhteşem Nokta

İstanbul… Muhteşem manzaralarıyla büyüleyen, içerisinde milyonlarca hikâye barındıran şehir… İstanbul’da gezerken her ilçenin, her semtin size anlatacak farklı anıları olduğunu keşfedebilirsiniz. İşte, bahsettiğimiz bu hikâye anlatıcı noktalar arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de Tarihi Yarımada. “Geçmişin ve Bugünün Buluşma Noktası: Tarihi Yarımada” yazımızda da bahsettiğimiz gibi bu bölge, pek çok tarihi yapıya, müzeye ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra Tarihi Yarımada, muhteşem manzaraları da bizimle buluşturuyor. Tam da bu nedenle Tarihi Yarımada, İstanbul’da fotoğraf çekilecek en güzel yerler listesinin olmazsa olmazı. Hadi, şimdi küçük bir tura çıkalım ve Tarihi Yarımada’da fotoğraf çekebileceğiniz 6 noktaya göz atalım.

1. Galata Köprüsü ve Çevresi
Özellikle sokak fotoğrafçılığı ile ilgileniyor, yani gündelik yaşam ile ilgili fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Galata Köprüsü’nün üzeri ve çevresi bu isteğinizi, muhteşem İstanbul manzarası ile size sunan bir nokta. Balık tutan insanlar, balıkçıların başında bekleyen kediler, balık-ekmek yiyerek İstanbul havasını içine çeken aileler ve daha fazlası… Galata Köprüsü ve çevresinde mükemmel fotoğraflar çekeceğinize emin olabilirsiniz. Gidip bir fotoğraf çektiğinizde bize hak vereceksiniz.
[caption id="attachment_6328" align="alignleft" width="1254"][/caption]

2. Gülhane Parkı
Her mevsim güzel olan Gülhane Parkı’na gittiğinizde mevsimin tadını ağaçlar eşliğinde çıkaran insanların yanı sıra sizin gibi fotoğraf çekmek için gelmiş pek çok fotoğrafçı ile de karşılaşacaksınız. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde rengârenk olan, sonbaharda dökülen yapraklarla nostaljik havasını güçlendiren Gülhane Parkı; kış aylarında kar yağdığında da hoş manzaralar sunuyor.
[caption id="attachment_6329" align="alignleft" width="1257"]width= [/caption]

3. Mahmutpaşa
“Mahmutpaşa alışveriş yapılan bir yer, üstelik çok da kalabalık.” diye düşünebilirsiniz; ama emin olun, Mahmutpaşa’da sandığınızdan çok daha fazlası var! Büyük Yeni Han, Tarihi Kürkçü Hanı gibi Mahmutpaşa hanları ve avluları, geçmişin izleriyle dolu. Yıllardan beri açık olan dükkânlardan ve burada çalışan insanlardan dinleyecek çok hikâye ve çekecek çok fotoğraf olduğuna emin olabilirsiniz.
[caption id="attachment_6330" align="alignleft" width="1306"]width= [/caption]

4. Sultanahmet
Evet, biraz genel oldu farkındayız, ama Sultanahmet’teki her nokta adeta bir fotoğraf karesi olmak için hazır bekliyor. İster tarihi yapıları ister insan manzaralarını ister sokak aralarını çekin, muhteşem kareler yakalayabilirsiniz.
[caption id="attachment_6331" align="alignleft" width="1258"]width= [/caption]

5. Yedikule
Eğer İstanbul’un tarihini ve sunduğu manzarayı aynı karede buluşturmak istiyorsanız Yedikule muhteşem bir nokta! Geçmişin izlerini taşıyan, ama her geçen gün gelişmeye de devam eden Yedikule’nin surlarında ve sokaklarında hayranlık uyandıracak fotoğraflar çekmek oldukça kolay.
[caption id="attachment_6332" align="alignleft" width="1289"]width= [/caption]

6. Balat
Rengârenk nostaljik evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları ve şirin kafeleri ile ünlü Balat, son yıllarda oldukça popüler olmaya başladı. Tarihi Yarımada’da yer alan bu semtte renkli fotoğraflar çekebilirsiniz.
[caption id="attachment_6333" align="alignleft" width="1255"]width= [/caption]

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.