Daha Güvenli Yaşam Alanları İçin 4 Öneri

2018-08-10

Daha Güvenli Yaşam Alanları İçin 4 Öneri

Evden çıkarken pencereleri ya da elektrikli ürünleri kapatıp kapatmadığınızı birkaç kere kontrol ediyor, çocuklarınızın başına kötü bir şey gelmemesi adına evde çocuk güvenliğini sağlamak için yapılması gerekenleri uyguluyorsunuz. Peki, evinizdeki güvenliği tam olarak sağladığınızdan emin misiniz? İşte, gerek hırsızlara gerekse ev içinde oluşabilecek kazalara karşı “Ev güvenliği nasıl sağlanır?” sorusunun cevapları:

1. Ev Güvenlik Sistemlerinden Yararlanın
Evinizin güvenliğini sağlıklı bir şekilde sağlayabilmek için yararlanabileceğiniz en doğru uygulama hiç kuşkusuz ev güvenlik sistemleri. Evde olun ya da olmayın, 7 gün 24 saat evinizi koruyan güvenlik sistemleri sayesinde güvenli bir yaşam alanı için en önemli adımı atabilirsiniz. Eğer ev güvenlik sistemleri konusunda daha uygun fiyatlı bir öneriye ihtiyacınız varsa caydırıcı alarm ya da kameralardan yardım alabilirsiniz. Bu ürünler gerçek kamera ya da alarm görünümünde olsalar da gerçek anlamda “çalışmamaları” nedeniyle “caydırıcı” olarak adlandırılıyor. Dilerseniz buna ek olarak evinizin kapısına ve camlarına ek kilitler de taktırabilirsiniz. Eğer eviniz giriş katındaysa panjur ya da demirlik taktırmak da güvenlik için bir başka çözüm olabilir.

2. Eşyanızı Konumlandırdığınız Yer Konusunda Dikkatli Olun
Küçük ev aletlerinin ya da diğer elektronik cihazların hayatımızı kolaylaştırdığı doğru. Fakat onları doğru kullanıp kullanmadığımız da oldukça önemli. Örneğin saç kurutma makinesini kullanırken ıslak bir zemin tercih etmemeli ya da küçük mutfak aletlerini konumlandırırken ıslanabilecek zeminlerden uzak durmalısınız. Bunların dışında prizlerde ve ürün kablolarında açıklık olduğunda hemen tamir ettirmelisiniz.

Ev güvenliğini sağlarken zeminde kullandığınız halı ve kilimler de oldukça önemli. Kayıp düşmemek ve dolayısıyla oluşabilecek kazaların önüne geçebilmek için seçtiğiniz halı ve kilimlerin kaymaz yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca banyo gibi zeminleri ıslak bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Temizlik ürünlerini, ilaçları ve kesici aletleri çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde saklamak ise kesinlikle atlamamanız gereken güvenlik önlemleri arasında.

3. Mobilyalarınızı Sabitleyin
Bir çocuğunuz varsa evi keşfetmek isteyecektir ve bu doğrultuda büyük mobilyalara da yönelecektir. Mobilyalarınız sabitlenmediğinde ise bu durum kazaların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle konsol, televizyon sehpası, kitaplık, gardırop gibi ürünleri duvara sabitlemelisiniz. Ayrıca kitaplık, raf gibi alanlara yerleştirilen eşyanın düşmemesi için de mobilya raflarının ön kısımlarına güvenliği sağlamak için tutucular yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz biblo gibi dekoratif aksesuarları, rafların zeminine çift taraflı bantlarla yapıştırabilir ve güvenlik seviyesini artırabilirsiniz. Son olarak eğer küçük çocuğunuz yoksa böyle bir güvenlik önlemine ihtiyacınız olmadığını düşünmemeli ve ülkemizin deprem kuşağında olduğunu unutmamalısınız. Eşyaları sabitlemek, bir doğal afet anında güvenliğinizi sağlayacak önlemlerden biri olacaktır.

4. Aydınlatmaya Önem Verin
Aydınlatmanın yeterince iyi olmadığı bir yerde kazalarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz artar. Bu nedenle ev aydınlatması konusuna önem vermeli ve ihtiyaç varsa sadece tavan aydınlatması ile yetinmemelisiniz. Örneğin yaşam alanınızın daha aydınlık olmasını sağlayan lambader, aplik, abajur gibi aydınlatma ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Özellikle oluşabilecek kazaların önüne geçmek için mutfak aydınlatmasına ekstra özen göstermelisiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.