Evdeki Sinek ve Karıncalardan Kurtulmak İçin 7 Doğal Yöntem

2018-03-06

Evdeki Sinek ve Karıncalardan Kurtulmak İçin 7 Doğal Yöntem

Özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde evlerimizi davetsiz misafirlerle paylaşmak zorunda kalıyoruz ve bu durum bizi rahatsız edebiliyor. Elbette karıncalar ve sineklerden bahsediyoruz. Evinizin kaçıncı katta olduğu hiç fark etmiyor, bu canlılarla evinizde sık sık karşılaşabiliyorsunuz. Peki, yaşam alanlarınızda olmasından rahatsızlık duyduğunuz sinek ve karıncalardan kurtulma yolları nelerdir? İlaçsız, doğal yollarla bu canlıların evinize gelmemelerini ya da evinizi terk etmelerini nasıl sağlarsınız?

Karıncalar
Evinizde karıncalar varsa “Bu karıncalar neden evime geliyor?” diye kendi kendinize sorabilirsiniz. Karıncaların evinize gelme nedeni elbette ki yiyecek bulmak. Bu nedenle yiyecekleri, karıncalarınızı evinize çekecek şekilde bırakmamalısınız. Örneğin; şeker kavanozunuz hava almayacak şekilde olmalı ya da ekmek ve yemek kırıntılarını hemen temizlemelisiniz. Peki, bunları yaptığınız halde evinize karıncalar geliyorsa karıncalardan kurtulmak için ne yapmalı? Bu durumda öncelikle karıncaları takip ederek çıktıkları noktayı bulmanız gerekiyor. Sonrasında evde karınca sorunu için doğal çözümleri uygulayabilirsiniz.

1. Limondan Yardım Alın
“Karıncalar neyi sevmez?” sorusunun cevaplarından biri işte bu: limon! Yemeklerinizde ya da salatalarınızda limon kullandıktan sonra limon kabuklarını atmayın ve rendeleyin. Rendelediğiniz limon kabuklarını, karıncaların çıktığı noktanın önüne ve karıncaların çokça geçtiği yerlere koyun. Dilerseniz limonun suyunu sıkabilir ve suyla karıştırabilirsiniz. Sprey şişesine koyacağınız bu karışımı evinizin zeminine sıkabilirsiniz.

Healthy Food And Eating. Closeup Of Woman In The Kitchen Cutting Lemons And Limes. Healthy Lifestyle. Citrus Fruits. Vitamin C. Detox Water. Lemonade. Diet. Dieting Concept.

  1. Kahve Telvesini Atmayın

“Keyif” dendiğinde aklımıza gelen ilk içeceklerden biri olan Türk kahvesi sadece sohbetlerinize eşlik etmiyor, aynı zamanda evdeki karıncalardan kurtulmak için de doğal bir yöntem sunuyor. Türk kahvesini içtikten sonra kalan telveyi karınca yuvalarının önüne koyabilirsiniz.

  1. Evinizi Sirkeli Su ile Silin

Karıncalardan doğal yollarla kurtulmanız için size sunacağımız çözümlerden biri de sirkeli sudan yardım almak. 2 su bardağı suyun içerisine 1 bardak elma sirkesi koyun. Sprey şişesine koyduğunuz bu karışımı iyice çalkalayın ve karıncaların geçtiği ya da çokça göründüğü yerlere sıkın. Sirkenin kokusunu sevmeyen bu canlılar evinizi yavaşça terk edeceklerdir.

Apple cider vinegar in glass bottle and basket with fresh apples

  1. Toz Tarçın Serpin

Tarçın hemen herkesin evinde olan bir baharat ve bu baharatı, karıncaları evinizden uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz. Toz tarçını, karıncaların çıktığı noktaya dökebilir ve karıncaların evinizin içerisine girmelerini engelleyebilirsiniz. Hem bu sayede tarçının hoş kokusu da evinizi sarabilir.

Sinekler

Özellikle havalar sıcak olduğunda ya da ısınmaya başladığında ve siz evinizi havalandırmak için camı açtığınızda bu davetsiz misafirler evinize doluşuyor. Peki, sinekleri evden uzaklaştırmak için nasıl bir yol izlemeli, hangi doğal çözümlerden yardım almalı? Öncelikle en kesin çözümün pencerelerinize sineklik takmak olduğunu söylemeliyiz. Bunun dışında eğer akşam saatlerinde evinizi havalandırıyorsanız evinizin ışıklarını ya da televizyonu kapatarak evin karanlık olmasını sağlayabilirsiniz. Sinekler ışığa gittiklerinden evinize girmeyeceklerdir. Peki, sineklerden korunmak için hangi doğal yollardan yararlanabilirsiniz?

  1. Elma Sirkesi Sineklerden Korunmak İçin de Yardımcı

Karıncalar gibi sinekler de sirke kokusunu pek sevmiyorlar. Evinizin zeminini sirkeli su ile silerek ya da toz alma işlemini sirkeli su ile yaparak evinizdeki sinekleri uzaklaştırmanız mümkün.

  1. Fesleğen Sinekleri Uzaklaştıran Bir Bitki

Gittiğiniz çoğu restoranda, masalarda fesleğene yer verildiğini görmüşsünüzdür. Peki, bunun nedenini hiç merak ettiniz mi? Hemen söyleyelim: Sinekler fesleğenden pek hoşlanmıyorlar. Salonunuzda ve mutfağınızda fesleğene yer verirseniz sinekler bu bitkinin kokusu nedeniyle evinizden uzaklaşacaklardır.

herbs

  1. Lavanta Yağından Yararlanın

Evde kendiniz yapabileceğiniz oda parfümlerinde de kullanabileceğiniz lavanta yağı, tüm evin hoş kokmasını sağlıyor. Peki, lavanta yağının sinekleri evinizden uzaklaştırdığını da biliyor muydunuz? Lavanta kokusu, sineklerden kurtulmak için kullanabileceğiniz en etkili ve doğal yöntemlerden biri.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.