Yeni Evlenecekler Nasıl Tasarruflu Ev Kurabilir?

2018-07-30

Yeni Evlenecekler Nasıl Tasarruflu Ev Kurabilir?

Hayatınızı sevdiğiniz kişi ile birleştirmeyi planlıyorsanız bu, yepyeni bir düzen kuracağınız anlamına geliyor. Yeni bir ev, yeni mobilyalar, pek çok yeni eşya… Bu dönemde ihtiyacınız oldukça fazla olacak ve yeni bir ev kurmak için harcamalar yapacaksanız. Peki, tasarruflu bir şekilde ev kurmak mümkün mü? Bu sorunun cevabı tabii ki “Evet”. Şimdi, evini hesaplı bir şekilde kurmak isteyen yeni evleneceklere önerileri sıralayalım.

İhtiyacınızdan Fazlasını Almayın

Aslında ihtiyaç olmayan bir ürünü satın almanın gereksiz harcama olduğu bilinen bir şey ve bu durum, evleneceğiniz dönem için de geçerli. Hatta bazen ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz bazı şeylere de ihtiyacınız olmayabilir. Peki, bunu nasıl bileceksiniz? İnternet üzerinden, yeni evleneceklere eşya tavsiyelerine göz atabilir ve bu liste doğrultusunda karar verebilirsiniz. Örneğin 15 yüz havlusu almak yerine 5 havlu almak, ihtiyacınızı karşılayacaktır. Sadece tekstil ürünleri özelinde değil, alacağınız tüm ürünlerde ihtiyacınız olup olmadığını sorgulamalısınız. Mesela elektronik çay makineniz varsa bir kettle almanıza gerek yok. Çay makinenizi su ısıtıcısı olarak da kullanabilirsiniz. Bu arada mutfak gereçleri seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bilirseniz hem sağlığınızı korur hem de sonradan diğer ihtiyaçlarınızı gidermek için ek ürünler almak zorunda kalmazsınız. Örneğin çelik tencereler hem yemek yapmak hem de saklama kabı olarak kullanmak için ideal.

Kampanyalardan Yararlanın

Ev eşya listesi çıkardığınızda ve fiyatları incelediğinizde tasarruflu bir şekilde ev kurmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz, fakat indirim dönemlerini takip eder ve indirimlerden yararlanırsanız düşündüğünüzden çok daha düşük bir bütçeyle evinizi kurabilirsiniz. Ayrıca beyaz eşya ve mobilyalarda markaların yaptığı evlilik paketlerini tercih etmek, faydalanabileceğiniz para tasarruf yöntemleri arasında.

İnternetten Alışveriş Yapın

Mutfak gereçlerinden nevresim takımlarına, beyaz eşyadan mobilyaya… İnternetten evinizin neredeyse tüm ihtiyaçlarını hem pratik hem de çoğu zaman daha tasarruflu bir şekilde alabilirsiniz. Bu arada tasarruf derken sadece maddi bir tasarruftan bahsetmiyoruz. İnternetten alışveriş, zaman tasarrufu yapmanıza da yardımcı oluyor. Bu sayede size de düğün için yapılacak hazırlıklara daha fazla zaman ayırma imkânı doğuyor. Ayrıca ev dekorasyonu stilinize uygun olacak ve evinizin şıklığına katkı sağlayacak dekoratif aksesuar çeşitlerini de internetten uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Fakat aksesuarları, tüm mobilyaları aldıktan sonra almanın doğru seçim yapabilmeniz için oldukça önemli olduğunu unutmamalısınız.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.