Cer Istanbul Hakkında

Cer İstanbul Konut Projesi Hakkında | Ege Yapı

1500 yıllık tarihin içinde 150 yıllık tarihi binalarda,

tarihle iç içe bir yaşam CER İSTANBUL’da sizi bekliyor.

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO güvencesiyle, gayrimenkul sektörünün öncülerinden Ege Yapı tarafından geliştirilen Yedikule Hisarı’nın yanındaki Cer İstanbul, bulunduğu lokasyon, az katlı mimarisi ve özel tasarım peyzaj alanları ile dikkat çekiyor. İstanbul’un en köklü ve tarihi yerleşim yerlerinden biri olan sahil semti Yedikule’de, Kennedy Caddesi üzerinde, karşısında Adalar, arkasında Yedikule Hisarı manzarası ile son yıllarda geliştirilen en özel projelerden olan Cer İstanbul, ismini çekim merkezi anlamına gelen Cer kelimesinden alıyor. Cer İstanbul, Tarihi Yarımada’nın güneybatısında yer alan ve Osmanlı döneminde Altın Kapı olarak adlandırılan bölgede yaklaşık 41 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. Bulunduğu lokasyon, az katlı mimarisi ve özel tasarım peyzaj alanları ile dikkat çeken proje içerisindeki 5 adet 150 yıllık tescilli yapılar restore edilirken, yeni inşa edilen 5 adet yapı ise özgün bir mimariye sahip. Cer İstanbul’da 1+1’den 6+1’e kadar farklı yaşam alanlarına sahip rezidanslar, loftlar, ticari üniteler, seçkin hizmetleriyle lüks restoranlar ve sosyal aktivite alanları bulunuyor.

Konseptini 1871 yılından itibaren tarihi Yedikule Demiryolu Tesisleri’nin yer aldığı ve demiryolu araçlarının bakım – onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Cer Atölyeleri’nden ilham alan Cer İstanbul, 116 bağımsız bölümden oluşuyor. Proje alanının yaklaşık %75’i özel tasarımlı peyzaj alanına ayrılıyor. İstanbul’un protokol yolu olarak adlandırılan Kennedy Caddesi’ne 558 metre cephesi ile Adalar ve deniz manzarasına sahip Cer İstanbul, zaman, insan ve tarihe saygı ilkeleri ile tarihi İstanbul’un siluetine saygılı yatay mimari konseptiyle tasarlanarak en yükseği zemin + 3 kat olmak üzere toplam 10 bloktan meydana geliyor.

Tarihi Yarımada’nın büyüleyici güzelliklerine yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir yaşam vadeden ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’nun hemen yanı başında bulunan Cer İstanbul, Avrasya Tüneli girişine 2 km, D100 Karayolu’na 4 km, Yenikapı Metro İstasyonu’na 3,5 km ve Yenikapı Feribot İskelesi’ne de 3,4 km mesafede yer alıyor. Hemen önünde yer alan sahildeki yaklaşık 30 kilometrelik yeşil yürüyüş / bisiklet alanlarına olan yakınlığıyla da sağlıklı yaşamla iç içe bir proje olarak öne çıkıyor.  

Doğa ve tarihin tüm güzellikleri ile bir arada, az katlı ama çok değerli bir eser olarak dikkat çeken Cer İstanbul, zamansız bir estetik ve lüks anlayışı içerisinde tasarlandı. Sahip olduğu geçmişin görkemini, geleceğin yaşamına taşıyan proje, bir tarafında tarihi ve doğası, diğer tarafında ise Marmara Denizi’nin engin maviliklerine bakan paha biçilemez bir sanat eseri olarak öne çıkıyor. Zamana ve doğaya yenik düşen bir alan içerisinde adeta küllerinden doğan yeni bir yaşam alanı inşa edilen projede doğal ahşap ve taşın yer aldığı detaylarıyla tarihin içinde zamansız bir duruş sergileniyor.

Dubai Cityscape Awards’ta ‘Az Katlı Konut Projesi’ kategorisinde birinciliğe layık görülen ve bu alanda Türkiye’den ödül kazanan tek proje olan Cer İstanbul, aynı zamanda dünyanın en saygın iş ve ekonomi dergilerinden Forbes'un araştırmasına göre ‘Bölgesinin Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi’ de seçildi. 

Lokasyon

İstanbul / Türkiye

Fonksiyon

Rezidans, Loft, Tarihi Tescilli Yapılar

İnşaat alanı

47.351 m2

Tamamlanma Tarihi

2021

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.