Cer Loft Hakkında

Cer Loft Konut Projesi Hakkında | Ege Yapı

Burada yaşıyorsanız, anlatacak bir hikayeniz var demektir.

Özgürlüğe ve mutluluğa geniş zaman ayırın!

Emlak Konut GYO güvencesiyle, gayrimenkul sektörünün öncülerinden Ege Yapı tarafından geliştirilen Yedikule Hisarı’nın yanındaki Cer İstanbul projesinde “Yatay mimari” konsepti ile geliştirilen, The Plan Award’ta ‘Az Katlı Konut Projesi’ ödülüne layık görülen ve bu alanda Türkiye’den ödül kazanan tek proje olan  Cer Loft sadece 36 adetten oluşuyor. “Loft” üniteler görkemli bir tarihe ev sahipliği yapıyor. 100 yılı aşkın bir süre boyunca lokomotif ve vagonların sökümü, onarımı ve montajı için kullanılan Cer Atölyeleri, Loft daireler ile ayrıcalıklı yaşam alanlarına dönüşüyor. Cer Loft'un 150 yıllık duvarları ve el değmemiş dış cephesinin yanı sıra, zemin katlarındaki tarihi Cer Atölyeleri'nden kalma ray sistemleri de yerleri değiştirilmemiş şekilde korunuyor. Cer Loft’ların yüksek tavanları, geniş pencereleri ve çatı ışıkları sayesinde ferah bir yaşam alanı sunuluyor.

Tarihi Yarımada’da Yedikule Hisarı’nın yanında, 1871 yılından itibaren demiryolu araçlarının bakım ve onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Cer Atölyeleri’ni yeniden ihya edildiği projede, tarihi dokuya sahip çıkarak tüm yaşanmışlıkları bünyesinde toplayan çok kıymetli bir eser meydana getiriliyor.  Projede natürel ahşap ve taşların yer aldığı detaylarıyla tarihin içinde zamansız bir duruş sergileyen, siluete uyumlu bir yapı dili kullanırken, mevcut tarihi binalar tamamen dönemine uygun bir estetik anlayışla renove edilerek modern yaşam alanlarına dönüştürülüyor.  

Lokasyon

İstanbul / Türkiye

Fonksiyon

Loft

İnşaat Alanı

14.780 m²

Tamamlanma Tarihi

2021

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.