Ormanyaka Hakkında

OrmanYaka | Ege Yapı & Mona Yapı Hakkında | Ege Yapı

OrmanYaka

 

Şehir hayatının dinamik ruhu ve doğanın huzur veren güzelliği, OrmanYaka’nın eşsiz konumunda buluşuyor. Merkezî yerlere yakın mesafede, ancak şehrin gürültüsünden izole bir yaşam alanı hayal ediyorsanız burada hayallerinizin ötesinde bir deneyim sizi bekliyor. Yemyeşil bir dünyanın kapısını aralayan Ege Yapı OrmanYaka; yatay mimarisi, güvenli zemin yapısı ve kişiselleştirilmiş alanlarıyla ön plana çıkıyor. Ayrıcalıklı özellikleriyle bugünün; güvenli yatırım fırsatı sunmasıyla geleceğin yükselen değeri olan Çekmeköy OrmanYaka satılık dairelerimize göz atabilirsiniz.

 

Eşsiz Mimarisiyle OrmanYaka: Ailece Huzurlu Bir Yaşam

 

Çok katlı binalar yerine yatay mimari tasarımla hayata geçen yaşam alanlarını tercih ediyorsanız Çekmeköy’deki müstakil evler arasında Ege Yapı OrmanYaka projesi sizin için son derece idealdir. İstanbul’da sakin ve izole bir hayat kurmak isteyenlere hitap eden OrmanYaka, geniş, ferah daireleri bahçe ve teras bölümleri sayesinde doğayla iç içe olmanızı sağlar. Bu yaşam alanlarında sizi bekleyen daire seçenekleri ise aşağıdaki gibidir.

 

 • 1+1 daireler: 47 m² net alanı, 30 m²’lik terası,
 • 2+1 daireler: 89 m²’’ye kadar net alanı, terası, bahçesi ve ebeveyn banyosu,
 • 3+1 daireler: Geniş metrekaresi, orman manzaralı cephesi, çatı dubleks seçeneği ve ebeveyn banyosu,
 • 4+1 daireler: Çatı dubleks alternatifi, bahçe katlarındaki 22 m²’’lik hobi odası ve ebeveyn banyosu,
 • 5+1 daireler: Geniş ve ferah bir yaşam alanı arayanlar için çatı dubleks, ebeveyn banyosu, müştemilat olarak kullanılabilecek hobi odası gibi bölümler içerir.

 

OrmanYaka’daki 16 ticari alan ise büyük markalar için ideal büyüklüğe ve niteliklere sahiptir. Sayılan özellikleri taşıyan Çekmeköy’deki OrmanYaka projesi, satılık müstakil evleri, arazi uyumu ve manzara şartlarına göre özel olarak inşa edilmiştir. Bu yapılar arasındaki küçük kot farklılıklarıyla daha kişisel ve özgün yaşam alanları oluşturulmuştur. En doğru açıda ve yükseklikte konumlandırılan Ege Yapı OrmanYaka projesinin satılık dairelerinden eşsiz doğa manzaralarına şahit olabilir, kişisel yaşam mekânlarınızda özgürlüğün tadına varabilirsiniz.

 

Sosyal Olanaklarıyla Sürdürülebilir Bir Yaşam OrmanYaka

 

Şehir ve doğanın kesişim noktası Çekmeköy, sosyal olanaklarıyla sürdürülebilir bir yaşam vadeder. Yediden yetmişe her yaşa hitap eden aktivite seçeneklerine sahip Ege Yapı OrmanYaka projesinde sizi ve sevdiklerinizi bekleyen sosyal donatılar şunlardır:

 

 • Yüzme havuzu: Kristal berraklığındaki yüzme havuzu hem yetişkinlere hem çocuklara hitap eder. Sıcak yaz günlerinde serinlemek, yüzerek spor yapmak ve aile boyu keyifli zaman geçirmek için son derece idealdir.
 • Fitness alanı: OrmanYaka projesinde farklı spor alternatiflerine olanak sunan fitness alanları bulunuyor.  Sağlıklı ve aktif hayat tarzınızı sürdürmek için bu imkânlardan yararlanabilirsiniz.
 • Açık hava mağazaları: Çekmeköy’deki OrmanYaka projesinde satılık daireleri tercih ederek açık hava mağazalarıyla iç içe yaşama fırsatına ulaşabilirsiniz. Marketler, restoranlar ve daha fazlasını içeren bu alanlardan neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür.

 

Sosyal donatılar açısından zengin olan Ege Yapı OrmanYaka projesinde keyifli bir mola vermenizi sağlayan restoran ve kafeler de vardır. Lezzetli atıştırmalıklar ve içecekler eşliğinde dinlenme şansı veren bu mekânlarda kendinizle baş başa kalabilir, sevdiklerinizle hoş saatler geçirebilirsiniz.

 

Şehrin İçinde Ormanlarla Çevrili Bir Yaşam: OrmanYaka

 

Milyonlarca insana ev sahipliği yapan İstanbul’un kalabalığından bir kaçış noktası arıyorsanız Çekmeköy’ün en iyi projeleri arasındaki Ege Yapı OrmanYaka tam size göredir. Çam ağaçlarının ortasında konumlanan bu daireler, Çekmeköy’de bahçeli evde yaşamak isteyenlerin beklentilerini karşılar. Ormanlarla çevrili bir lokasyonda yer aldığı için güne temiz havanın verdiği enerji ve dinlenme hissiyle uyanmanızı mümkün kılar. Ayrıca çevreyle bütünleşen peyzaj tasarımı, yemyeşil manzarası, geniş bahçesi ve terası sayesinde doğayla daima yakın temasta olabilirsiniz.

 

İstanbul'un Yükselen Değeri Çekmeköy’de Eşsiz Konut Deneyimi

 

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda konumlanan Ege Yapı OrmanYaka projesi, sizin ve aileniz için avantajlı bir lokasyonda yer alıyor. Doğayla iç içe fakat şehir merkezine yakın olmasıyla huzuru ve ulaşım rahatlığını aynı anda sunuyor. OrmanYaka’da müstakil satılık daireler, Çekmeköy’ün merkezî ve eşsiz konumunda yaşamanızı sağlar. Proje, M-5 metro hattına ve diğer toplu taşıma güzergâhlarına çok yakın bir mesafededir. Proje aynı zamanda E-5 ve TEM otoyollarına kısa bir mesafede yer aldığı için hem şehirler arası hem şehir içi yolculukları kolaylıkla yapmanızı sağlar.

 

Çekmeköy’deki konut projeleri arasındaki Ege Yapı OrmanYaka, eğitim ve sağlık hizmetlerine kolay ulaşım olanağı tanır. İlk ve orta dereceli okullardan üniversitelere kadar pek çok eğitim kurumuna yakındır. Böylece farklı yaş gruplarında yer alan çocuklarınızın okuluna rahatça gidip gelmesini mümkün hâle getirir. Ayrıca bu evler, sağlık kuruluşlarına da kısa bir mesafede konumlanır. Arzu ederseniz konumu, mimarisi ve sosyal donatılarıyla şehrin bir diğer yakasının yükselen yıldızı olan Avcılar ModernYaka projesine de göz atabilirsiniz.

 

İstanbul'da Sürdürülebilir Yaşam için OrmanYaka Projesi

 

Yaşanılan yer anlamına gelen ev, bu tanımdan daha fazlasını ifade eder. Her anınıza eşlik eden bu alanların hayata bakış açınızı yansıtması ve ihtiyaçlarınıza uygun olması son derece önemlidir. Doğanın ritmine ayak uydurmak isteyenlere hitap eden Ege Yapı OrmanYaka projesi, özgün mimarisi ve şehrin içinde fakat gürültüden izole lokasyonuyla ön plana çıkar. Her detayında sürdürülebilirlik ilkesinin hâkim olduğu bu evlerin hayat kalitenizi artıran özellikleri kısaca şöyledir:

 

 • Stresi dengeleyen, gürültüyü azaltan, uyku kalitesini artıran, zararlı gazları ve radyasyonu emen çam ağaçlarıyla çevrili olması,
 • Kartpostalları andıran yemyeşil orman manzarasıyla mutluluk hormonunuzu artırıp, konsantre olmanıza yardımcı olması,
 • Merkezî konumu sayesinde ulaşımda geçirdiğiniz saatleri azaltması,
 • Uluslararası ağaç ev yarışması (Tree House Park) ödüllü çocuk parkı projesiyle farklı yaş gruplarının eğlenceli ve güvenli zaman geçirmesi.

 

Dinamik İstanbul şehir hayatında huzurlu, keyifli ve kullanışlı bir yaşam alanı arıyorsanız Çekmeköy’deki OrmanYaka, projesini tercih edebilirsiniz. Üstelik Ege Yapı kampanyaları arasında sizi, çeşitli ön talep fırsatları bekler. Böylelikle bütçenize ve beklentilerinize uygun daire fiyatlarından yararlanmanız mümkün olur. Fiziki ya da sanal satış ofislerimizden OrmanYaka bilgi formunu doldurarak proje hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

OrmanYaka Konut Projesinin Özellikleri Nelerdir?

 

OrmanYaka projesi, şehir ve doğa arasındaki mükemmel dengeyi kurar. Zemin sağlamlığı bakımından İstanbul’un en güvenli semtlerinden olan Çekmeköy’de konumlanır. Son teknoloji sistemler ve yüksek kalitede malzemelerle inşa edildiği için güvenli bir yaşam alanı sağlar. Ayrıca sosyal donatıları, kişiselleştirilmiş alanları ve eşsiz ambiyansıyla da hayatınızda yeni bir dönemin kapısını aralar.

 

OrmanYaka Konut Tipleri Nelerdir?

 

Ege Yapı OrmanYaka projesinde, 125 daire bulunur. Çekmeköy’deki bu projede 4+1 satılık daireler, kalabalık aileler için idealdir. 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler ise çekirdek aileler, çiftler ve yalnız yaşayanlar için uygundur. İhtiyaçlarınıza göre 5+1, 4+1 ya da 3+1 gibi seçeneklere yönelebilirsiniz.

 

OrmanYaka Projesinin Konumu Nerededir?

 

OrmanYaka projesi, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Çekmeköy ilçesinde yer alır. İstanbul Havalimanı’na 35 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 25 dakika mesafede konumlanır. Bunlara ek olarak Avrasya Tüneli, Şile Otoyolu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi noktalara da ortalama 25 dakika uzaklıkta olması sayesinde projede ulaşım imkanı oldukça kolaydır.

 

ŞEHİRDEN KOPMADAN DOĞANIN İÇİNDE BİR YAŞAM ORMANYAKA

 

İstanbul’un doğasından kopmadan yaşama imkânı sunabilen Çekmeköy; ormanları, sakin hayatı, ana ulaşım hatlarına yakınlığı, nitelikli eğitim kurumları ile konut yatırımcılarının tercih ettiği bir yer olmaya devam ediyor. Özellikle 1999 depreminden sonra, Çekmeköy’ün sağlam bir zemine sahip olması ile bu bölgede markalı konut üretiminde deprem yönetmeliğine uygun şekilde birçok proje hayata geçti. Nitelikli ve doğaya uygun, ihtiyaca yönelik tüm sosyal donatıların, park, bahçe, kreş, spor alanları gibi birlikte faaliyete geçirildiği projelerin, bölgede düzenli bir yaşamı sağladığını görüyoruz. Çekmeköy, sağlam zemine sahip olmasının yanında yüzde 75’inin ormanlarla çevrili olması, doğal parklara sahip olması, toplu ulaşım ve metro gibi hatların bölgeye ulaşması ile nitelikli nüfusun en çok göç aldığı ilçeler arasında. Konutların yeni olması, yüksek katlı yapılaşmanın son derece kısıtlı tutulması, bölgenin coğrafyasına uygun olarak planlı ve modern bir şehirleşme örneği gösteren kentsel planlama yaklaşımı ile tasarlanması Çekmeköy’ün fark yaratmasını sağlamıştır. Çekmeköy, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Şile Otoyolu, TEM ve Anadolu Otoyolu bağlantı yollarının tam kesişim noktasında bulunduğu için Levent, Maslak, Ataşehir, Ümraniye gibi iş merkezlerinde çalışan beyaz yakalılar tarafından da tercih ediliyor.

 

ÇEKMEKÖY’DE YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRAN PROJE

 

Yeşil ormanları, merkezi lokasyonu, sağlam zemini, sakin ve huzurlu günlük rutini, park, bahçe ve spor alanlarının çeşitliliği ve nitelikli eğitim kurumları ile markalı konut üreticilerinin radarında olan Çekmeköy’de Ege Yapı ve Mona Yapı ortaklığında geliştirilen OrmanYaka, 4 milyar lira yatırım değerine sahip.

 

Şehrin merkezinde doğadan kopmadan bir yaşam vadeden OrmanYaka, 37 bin metrekare arsada, çam ormanlarının arasında, arazi eğimine uyumlu yerleşimi ile her katında müstakil ev rahatlığı sunuyor. 15 blokta 150 daire ve 16 ticari ünitenin satışa çıktığı projede, her blok 3-4 kat olacak şekilde tasarlanıyor. OrmanYaka’da konutlar; doğanın yeşiline birlikte tanıklık ediyor, tüm daireler birbirinin manzarasını kesmeyecek şekilde planlanıyor. Projenin tamamında bölgenin ruhuna uygun, yaşam alanları ile uyumlu malzemeler tercih ediliyor. Doğaya zarar vermeden ekolojik dengeyi koruyarak seçilen; ahşap, doğal taş ve metal peyzaj ürünleri yaşlandıkça değerlenen doğal malzemelere yer veriliyor. İnsan odaklı yaklaşımla inşa edilen projede yürüyüş ve koşu parkurları, çocuk oyun alanları, spor sahası, yüzme havuzları, kafe, market ve çeşitli oturma alanları gibi pek çok sosyal donatı alanı bulunmaktadır.

 

ZEMİNİ SAĞLAM İLÇEDE GÜVENLİ YAPILAR

 

Çekmeköy, sağlam zemini kapsamında deprem uzmanlarının güvenli yapılar geliştirmeye uygun bulduğu ilçelerin başında geliyor. Deprem Yönetmeliğine uygun çok fazla yapının bölgede yer alması şehrin planlı ve düzenli olmasına da katkı sunuyor. Burada geliştirilen OrmanYaka’da; 2019 Deprem Yönetmelikleri kapsamında, belediye kontrolü altında, zemin etüt çalışmaları tamamlandı. Geoteknik uzmanı İnşaat Yüksek Mühendisi tarafından seçilen statik parametreler ile taşıma gücü, oturma ve sıvılaşma gibi analizler yapıldı. Mimari projedeki yapı temel kotları dikkate alındığında, temel taşıma gücü tasarım dayanımı oturma açısından, tüm bloklarda üstyapıdan aktarılan yükleri güvenle taşıdığı belirlendi. Projedeki tüm bloklar radye temel sistemi üzerine tasarlandı. Projenin taşıyıcı sisteminde, kirişsiz plak döşeme seçildi. Yüksek betonarme perdeler ile yüksek betonarme kolonlar birlikte kullanıldı.

 

ŞEHİRDEN KOPMADAN DOĞANIN İÇİNDE OLMAK MÜMKÜN

 

Çekmeköy, yüzde 75’i ormanlarla çevrili olması, az katlı yapıları ve çok sayıda doğal parkların yer alması ile çevre ilçelerden ayrışıyor. Bölgenin düzenli yapılaşmasının bölgeye kattığı sakinlik, ulaşım hatlarının yoğunluğunun bölge halkının hayatını kolaylaştırması ve merkeze yakın hale getirmesi bölgenin cazibesini artıran unsurlar arasında. Çam ormanlarının çevrelediği, az katlı mimari ile coğrafi şartlara uygun olarak inşa edilen OrmanYaka, şehirden kopmadan doğanın içinde yaşam sürmek isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor. Bu projede hem çam ağaçlarının oksijen dolu havasıyla güne başlamak hem de iş alanlarına yakın konumda olmasıyla şehirden kopmadan yaşamak mümkün. OrmanYaka, şehrin yorucu temposundan uzak, tertemiz havası ile insan ömrünü uzatan çam ormanları içinde 3 katlı müstakil bir yaşam sunuyor. Projede sosyal donatıları, peyzaj alanları, ticari üniteleri ve meydanları modern mimari ile tasarlayarak tüm ailelerin ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan sosyalleşebileceği bir form yaratıyor. Konutların üst katındaki teraslar ayrı bir yaşam alanı olarak çam ormanlarının muhteşem havasından ve gün ışığından maksimum faydalanarak tasarlanıyor. Arazideki küçük kot farklılıkları ile bahçe ve teras alanlarının özgünlüğü devam ediyor.

 

BİR EV DEĞİL YAŞAM ŞEKLİ SUNUYOR

 

Sürdürülebilir A Sınıfı Enerji Belgeli binalar; enerji verimliliğinin yüksek olduğu günün sonunda tüketiciye kar sağladığı ve kaynaklarımızı koruma bilinci kazandırdığı için oldukça önemli. Bugün küresel ilkim değişikliğinin etkilerini gittikçe daha yoğun bir şekilde hissedeceğimiz gelecek için daha sürdürülebilir yapılar inşa edilmesi gündemimizde olmalı. Tüketicilerin kaynakları kendilerinden sonraki nesillere de bırakma bilincini kazanabilmesi için farkındalık yaratan projelere ihtiyacımız var. Ege Yapı ve Mona Yapı ortaklığında geliştirilen OrmanYaka projesi de ‘insanı’ ve ‘doğayı’ merkeze alan sürdürülebilirlik ilklerinin uygulandığı bir proje. Kapsamında; akıllı bina sistemleri, aydınlatma ve ısınmanın sistem ve sensörlerle entegre edilmesi, yapı içine giren doğal ışığı artırmak için geniş pencereler ile ısıtma ve soğutma yüklerinin minimize edilmesi için güneş kontrollü camların seçilmesi, peyzaj sulama ve bakımı için yağmur sularının toplanıp bahçe sulamada kullanılması, güneş panelleri gibi yenilebilir enerji kullanımı sayesinde enerji tüketiminin azaltılması, peyzajda günışığı duyarlı dimli tasarruflu aydınlatmaların kullanılması ve ortak alanda varlık sensörü kullanımı ile enerji verimliliğini sağlanması. Doğaya yapılacak karbon salınımının azaltılması için OrmanYaka’da elektrikli araç şarj istasyonları da yer alıyor. Çevrede yer alan diğer projelerden farklı olarak radyatör ile ısıtma yerine yerden ısıtma tercih ediliyor. OrmanYaka projesi bu çalışmalarla büyük ölçüde enerji tasarrufu ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

GÜÇLÜ ULAŞIM ALTYAPISI PROJELERİN DEĞERİNİ ARTIRIYOR

 

Şile otobanının faaliyete geçmesiyle birlikte önemli bir ulaşım aksına sahip olan Çekmeköy, şehir merkezi ile bağlantısını güçlendiren M5 Metro hattı ile trafik sebebiyle bu bölgelerde yaşayan kişilerin ulaşımlarında büyük kolaylık sağlıyor. Bu lokasyon avantajı, hayatı kolaylaştırdığı için Çekmeköy'ün yaşam alanı olarak tercih edilmesini ve bölgenin değerinin artmasına da katkı sunuyor. Bu güzergâh üzerinde konumlanan OrmanYaka projesi, İstanbul Havalimanı’na 35 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 25 dakika, Avrasya Tüneli, Şile Otoyolu ve 3 ana köprü güzergahına 25 dakika mesafede yer alıyor. E-5 ve TEM otoyollarına kısa sürede bağlantı imkânı ile şehir içi ve şehirler arası yolculuklar içinde hızlı bağlantı sağlıyor. Proje aynı zamanda bölgedeki prestijli eğitim kurumları, spor tesisleri ve hastanelere olan yakınlığıyla da öne çıkıyor.

Lokasyon

İstanbul / Türkiye

Fonksiyonları

Müstakil Bahçeli ve Teraslı Evler, Ticari Üniteler ve Sosyal Alanlar

İnşaat Alanı

32.313 m²

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.