İlkler ve Ödüller

İLKLER VE ÖDÜLLER

EGE YAPI İlkleri

2020

Türkiye’de İnşaat Şantiyesine Kurulan İlk Sanat Üretim Merkezi; Atölye Cer

Sanata değer veren yönüyle ön plana çıkan Türkiye’nin güvenilir gayrimenkul markalarından Ege Yapı ve İyilik İçin Sanat Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer, genç ve yetenekli sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

Ege Yapı’nın Emlak Konut güvencesiyle Tarihi Yarımada’da, Yedikule Hisarı’nın yanı başında geliştirdiği Cer İstanbul projesinde seçkin sanatçıların bir araya gelerek sanat eserleri üretebilmeleri için tahsis ettiği mekan, Türkiye Güncel Sanatı’ndan pek çok sanatçının sanatsal üretimi için gerekli olan atölye ihtiyacını karşılıyor. “Atölye Cer” adıyla faaliyet gösteren merkezde 16 sanatçı yer alıyor. Ege Yapı tarafından sanatçıların üretimine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan tarihle iç içe geçmiş bu atölye isteyen herkesin ziyaretine açık olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Atölye Cer projesi, sanatçıların üretim için mekan ihtiyacını karşılayarak tamamen modern ve özgür bir çalışma alanı sağlıyor. Sanatçılara 2 yıl boyunca atölye olanağı sunan proje kapsamında her sanatçı 1’er adet eserini Ege Yapı ve İyilik İçin Sanat Derneği koleksiyonuna bırakacak.

Atölye Cer faaliyetleri kapsamında üretilen eserlerden ilerleyen dönemde karma bir sergi açılarak sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

2020

The Plan Award, Türkiye’den Ödül Alan Tek Firma

Uluslararası ekonomi ve iş dünyası dergisi Forbes tarafından “Bölgesinin Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi” olarak değerlendirilen ve Dubai Cityscape Awards’ta “Az Katlı Konut Projesi” kategorisinde Türkiye’den ödül kazanan tek proje olan CER İSTANBUL, son olarak da The Plan Award 2020’nin kazananı oldu.

2020

Türk İnşaat Geliştiricisi Tarafından Alınan İlk British Safety Awards Ödülü

1957 yılında Londra’da kurulan “British Safety Council” tarafından her yıl düzenlenen ve dünyanın en itibarlı ödülleri arasında gösterilen Uluslararası iş Güvenliği Ödülleri’nde bu yıl Türkiye’den ödül alan markalar arasında Ege Yapı da yerini aldı. Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görülen ilk Türk inşaat geliştirici firması oldu. 2020 yılında dünya çapında 509 kurum ve kuruluşa verilen ödül için aranılan kriterler arasında, iş sağlığı ve güvenliği yönünden en güvenli kuruluş olmak, ulusal ve uluslararası piyasada sağlık, güvenlik ve refah konularına verdiği önemi; faaliyetlerinde ortaya koymak ve her zaman daha iyi düzeye taşımayı öncelikli olarak hedeflemek yer alıyor.

2018

Türkiye’den Üstyapı Projesinde Borsaya Kote Edilen İlk GYF

Türkiye’nin ilk karma yaşam projesi olarak hayata geçirilen projesi Batışehir, AlBaraka Portföy Yönetimi tarafından Borsa İstanbul’da işleme açılan ve toplam büyüklüğü 1,3 milyar USD olan gayrimenkul yatırım fonları arasında yer alarak Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı’nda işlem gören ilk proje oldu. Böylelikle inşa edilmeye başladığı tarihten bu yana yatırımcılarına yüksek getiri sağlayan Batışehir, direkt gayrimenkule yatırım yapma imkanı dışında Borsa İstanbul İşlem Pazarı ile yatırım yapmak mümkün hale geldi.

2018

Tarihi Yarımada’nın En Büyük Karma Projesinin Özel Sektördeki Geliştiricisi

Osmanlı Döneminde İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan en önemli ulaşım ağı olan Rumeli Demiryolu’nun tüm teknik hizmetleri Yedikule surlarının içinde kalan tarihi “Cer” atölyelerinde gerçekleştiriliyordu. Adını lokomotiflerde kullanılan cer motorlarından alan bu atölyelerde, hem motorlar imal edilir hem de bakım-onarım çalışmaları yürütülürdü. “Rumeli Demiryolu” hattının kullanımı azalınca 1997 yılından itibaren “Cer” atölyelerinin faaliyetleri son buldu. Tarihi Yarımada’da “Cer” atölyelerinin bulunduğu alanda özel sektör tarafından geliştirilen en büyük karma yaşam projesine imza atıyoruz.
Cer İstanbul ismiyle hayat geçirilen proje mimari tasarımıyla “Az Katlı Konut Projesi” kategorisinde Dubai Cityscape Awards’ta uluslararası jüri üyeleri tarafından ödüle de layık görüldü. Aslına uygun olarak restore edilen Cer atölyeleri, modern mimari tasarımla farklı fonksiyonlara hizmet edecek şekilde yeniden İstanbul’a kazandırıyor.

2017

Türkiye’nin İlk Tamamlanmış En Büyük Karma Kullanımlı Projesindeki GYF

2014 yılından itibaren Yasal Mevzuatı tamamlanmış olmasına rağmen fiili hayata bir türlü geçemeyen, aslında gayrimenkul geliştiricileri için ciddi finansman imkanı sağlayacak olan Gayrimenkul Yatırım Fon oluşumunda bitmiş/tamamlanmış bağımsız bölümlere dayalı 295 Milyon TL sermaye ile kurulan ilk Gayrimenkul Yatırım Fonu “Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Batışehir Gayrimenkul Yatırım Fonu” olmuştur. Söz konusu yatırım fonu nitelikli yatırımcılarına garantili yüksek getiri sağlayabilecek, arkasında en sağlam teminat olan “gayrimenkul”ü barındıran bir yatırım aracı olma özelliği de taşımaktadır.

2016

Top-Down İnşaat Metodu

İstanbul Beşiktaş’ta uluslararası pazarda kazandığı deneyimle inşaat sektöründe uygulanan birçok yeni teknolojiye öncülük ederek “Top – Down Sistemi” ile inşa ettiği Shangri–La Bosphorus Hotel gayrimenkul sektöründe Ege Yapı olarak sahiplendiğimiz misyonun en önemli göstergelerindendir.

2015

Bir Gayrimenkul Projesinde Tek Alanda Kurulu En Büyük Solar Panel

Batışehir, yaşamı kolaylaştıran avantajlarının yanı sıra enerji verimliliği konusunda da birçok alanda öne çıkıyor. Bu çerçevede daire içlerindeki koridorlarda kullanılan ürünler enerji tasarruflu LED ampullerden seçildi. Peyzaj ve dış aydınlatmalar, aydınlatma otomasyon sistemine bağlı olarak gün ışığından en iyi yararlanacak şekilde uyarlandı. Konutların çatılarına şu anda tek alanda kurulan en büyük solar sistem olan Fotovoltaik (PV) paneller yerleştirilerek güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde ediliyor.

2015

Türkiye’deki İlk Radisson Blu Serviced Apartments Geliştiricisi

Ege Yapı lokasyonu, tasarımı, sunduğu fonksiyonları ve sahip olduğu kapalı alan metrekaresi açısından İstanbul’un en büyük karma kullanımlı gayrimenkul projelerinin ilk sıralarında yer alan “Batışehir”i inşa etti. Özel okul, ofis, otel, mağaza, konut, rezidans gibi gayrimenkul sektörünün tüm önemli ürünleri aynı projede yer alıyor. Türkiye’de tüm fonksiyonları ile hayata geçen ilk karma yaşam projesi Batışehir, sosyal yaşam alanları, büyüklüğü ve lokasyon avantajı ile sadece bireysel yatırımcıların değil, kurumsal yatırımcıların da tercih noktası oldu. Batışehir’in içerisinde yer alan ve Radisson Blu markasının Türkiye’de açılan ilk rezidansı olan Radisson Blu Residence “serviced apartments” konseptiyle Ege Yapı tarafından geliştirildi.

2014

İlk 7 Fonksiyonlu Karma Kullanımlı Proje

Türkiye’de tüm fonksiyonları ile hayata geçen ilk karma yaşam projesi olan Batışehir, toplamda 3.444 bağımsız bölümde hayat buldu. Konutlar, rezidans blokları, A+ ofisler , 121 mağazalı alışveriş caddesi, Doğa Koleji markalı okul, şehir oteli konseptli Four Points by Sheraton, serviced apartments konseptli Radisson Blu Residence ile İstanbul’un imza projelerinden Batışehir, Türkiye’nin ilk ve tek 7 fonksiyonlu karma projesi.

2013

Türkiye’de İlk Açılan Shangri-La Bosphorus Otelinin Ana Müteahhidi

Çin’den doğarak tüm Uzakdoğu’yu saran, ardından Asya misafirperverliğini dünyanın en önemli metropol kentlerine taşıyan Shangri-La otel zinciri, iki kıtayı buluşturan İstanbul Boğazı’nın incisi Beşiktaş'ta Shangri-La Bosphorus adıyla hizmet veriyor.
Osmanlı Sultanlarının ikametgâhı Dolmabahçe Sarayı’nın hemen yanında yer alan Türkiye’nin ilk ve tek Shangri-La Bosphorus Oteli, ana müteahhidi Ege Yapı tarafından “top-down” adı verilen ileri mühendislik teknolojisiyle deniz kıyısında inşa edilen ilk yapı olma özelliğini taşıyor. Boğazın sularına geçit vermeden, deniz seviyesinden 7 kat aşağıya kadar inilmesine olanak veren yüksek mühendislik sayesinde, eski tütün deposunun olduğu metruk alanda bugün dünyanın en lüks otel zincirleri arasında yer alan Shangri-La Bosphorus seçkin konuklarını ağırlıyor.

<
>

Ödüller

<
>
Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.