BLOG
TR
TR
EN AR

2014 İLK 7 FONKSİYONLU KARMA PROJE - BATIŞEHİR Türkiye’de tüm fonksiyonları ile hayata geçen ilk karma yaşam projesi olan Batışehir, toplamda 3.444 bağımsız bölümde hayat buldu. Konutlar, rezidans blokları, A+ ofisler , 121 mağazalı alışveriş caddesi, Doğa Koleji markalı okul, şehir oteli konseptli Four Points by Sheraton, serviced apartments konseptli Radisson Blu Residence ile İstanbul’un imza projelerinden Batışehir, Türkiye’nin ilk ve tek 7 fonksiyonlu karma projesi.

2015 TEK ALANDA KURULAN EN BÜYÜK SOLAR SİSTEM OLAN FOTOVOLTAİK(PV) PANELLER Batışehir, yaşamı kolaylaştıran avantajlarının yanı sıra enerji verimliliği konusunda da birçok alanda öne çıkıyor. Bu çerçevede daire içlerindeki koridorlarda kullanılan ürünler enerji tasarruflu LED ampullerden seçildi. Peyzaj ve dış aydınlatmalar, aydınlatma otomasyon sistemine bağlı olarak gün ışığından en iyi yararlanacak şekilde uyarlandı. Konutların çatılarına şu anda tek alanda kurulan en büyük solar sistem olan Fotovoltaik (PV) paneller yerleştirilerek güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde ediliyor.

2016 TOP-DOWN METODU İstanbul Beşiktaş’ta uluslararası pazarda kazandığı deneyimle inşaat sektöründe uygulanan birçok yeni teknolojiye öncülük ederek “Top – Down Sistemi” ile inşa ettiği Shangri–La Bosphorus Hotel gayrimenkul sektöründe Ege Yapı olarak sahiplendiğimiz misyonun en önemli göstergelerindendir.

2017 TÜRKİYE'DE İLK TAMAMLANMIŞ BİNADAKİ GYF 2014 Yılından itibaren Yasal Mevzuatı tamamlanmış olmasına rağmen fiili hayata bir türlü geçemeyen, aslında gayrimenkul geliştiricileri için ciddi finansman imkanı sağlayacak olan Gayrimenkul Yatırım Fon oluşumunda bitmiş/tamamlanmış bağımsız bölümlere dayalı 295 Milyon TL sermaye ile kurulan ilk Gayrimenkul Yatırım Fonu “Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Batışehir Gayrimenkul Yatırım Fonu” olmuştur. Söz konusu yatırım fonu nitelikli yatırımcılarına garantili yüksek getiri sağlayabilecek, arkasında en sağlam teminat olan “gayrimenkul”ü barındıran bir yatırım aracı olma özelliği de taşımaktadır.

2018 TÜRKİYE'DE İLK BORSAYA KOTE EDİLEN GYF Türkiye’nin ilk karma yaşam projesi olarak hayata geçirdiği landmark projesi Batışehir, AlBaraka Portföy Yönetimi tarafından Borsa İstanbul’da işleme açılan ve toplam büyüklüğü 1,3 milyar USD olan gayrimenkul yatırım fonları arasında yer alarak Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı’nda işlem gören ilk proje oldu. Böylelikle inşa edilmeye başladığı tarihten bu yana yatırımcılarına yüksek getiri sağlayan Batışehir, direkt gayrimenkule yatırım yapma imkanı dışında Borsa İstanbul İşlem Pazarı ile yatırım yapmak mümkün hale geldi.