TR
TR
EN AR
Sanata Yön Verenler
EGE YAPI Sanata Yön Verenler

Ege Yapı, ‘’Sanata Yön Verenler’’ Kitap Projesiyle, Gelecek Nesillere Eşsiz Bir Miras Bırakıyor

Ege Yapı, sanatın yedi ana dalını oluşturan müzik, sinema- fotoğraf, dans, tiyatro, resim-heykel, edebiyat ve mimarlık dallarının dünyaca ünlü sanatçılarını tek bir projede bir araya getirdi. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, kültür mirasımıza büyük bir katkı sağlayacak bu projeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu…

Ege Yapı olarak insanların yaşamlarını kolaylaştıran özel ve ayrıcalıklı projeler geliştirmeyi kendimize görev edindik. Gerçekleştirdiğimiz projeler ve içerisinde yer aldığımız işlerde sıradanlığın dışına çıkarak gerek mimari gerekse teknolojik olanaklardan yararlanıyoruz.

İnsanların modern ve huzurlu bir yaşam sürmelerini, çağın gerektiği koşullarda yaşamalarını sağlayacak tüm projelerin içerisinde yer alıyoruz. Kültür, sanat, bilim, çevre ve tarih konularına olan hassasiyetimiz gereği “Sanata Yön Verenler” kitabının hayata geçmesine de katkı sağladık.

Çağımızın sınırsız ve hızlı değişkenliğine, sonsuz istek ve beklentilerine ayak uydurabilmek sanat ile daha anlamlı hale geliyor. Sanat, toplumun kültürü ve kültürel zekasının gelişmesi için çok önemlidir. Biz de projelerimizde tüm ayrıntıları düşünerek tasarlıyor ve hayata geçiriyoruz.

Sanatın olmadığı gelişmediği bir toplumda gelecek nesillere aktarılacak hiçbir şey yok demektir. Bir ülkenin sanattaki başarısının; gelecek nesillere aktardıkça, dünya çapındaki başarı örneklerini tekrar tekrar okudukça, dinledikçe ve gördükçe arttığına inanıyoruz.

“Sanata Yön Verenler” kitabında sanatın yedi dalını oluşturan müzik, sinema- fotoğraf, dans, tiyatro, resim-heykel, edebiyat ve mimarlık dallarında başarıları dünya çapında kanıtlanmış, eserleri ve sanatsal icraları günümüze kadar miras olarak aktarılan Türkiye ve Dünya’nın önde gelen sanatçılarını bir araya getirdik.

Ege Yapı olarak sanatın bir ülkenin geleceğinde ve global platformda taşıdığı önemin bilinciyle yerli ve yabancı bütün sanatçıları destekliyor, kültürel mirasımıza katkılarından dolayı her birine teşekkür ediyoruz.

Başucu eseri niteliğindeki bu çalışmayı gelecek nesillere miras olarak bırakmaktan dolayı yaşadığımız haklı gururu sizlerle paylaşırken, kitabın hazırlık ve baskı sürecinde emeği geçen herkese tüm içtenliğimizle teşekkür ediyorum.

H. İNANÇ KABADAYI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Sokak Hayvanlarına Destek Projesi
EGE YAPI Sokak Hayvanlarına Destek

Ege Yapı’dan Hem Çevreye Hem de Sokak Hayvanlarına Destek Verdi

Türkiye’nin genç ve yenilikçi gayrimenkul firmaları arasında yer alan Ege Yapı, İstanbul’un altı farklı bölgesinde konumlandırılan mama otomatlarıyla geri dönüşüm atıkları kullanılarak sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyacı karşılayarak sosyal sorumluluk projelerinin birini daha hayata geçirdi.

İşbirliği sonucunda belediyelerin de desteği ile Beşiktaş, Göktürk, Bebek, Ataşehir, Caddebostan ve Bağdat Caddesi’nde konumlandırılan mama otomatlarının içine geri dönüşebilir atıkların atılmasıyla sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyaçları karşılandı.

Güneş enerjisi ile çalışan geri dönüşüm otomatları ünitenin beslenme odağında kaç sokak hayvanının beslendiğine dair bilgi de veriyordu.

81 İl Türkiye Gizem Dolu Anadolu
EGE YAPI 81 il Türkiye Gizem Dolu Anadolu

Ege Yapı’nın Katkılarıyla, Anadolu’nun Tüm Güzellikleri Tek Bir Kitapta

Kültür - Ege Yapı, Sn. Resul Çelik’in çalışmalarıyla bir araya gelen “81 İl Türkiye Gizem Dolu Anadolu” kitabının ana sponsoru oldu.
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, kültür mirasımıza büyük bir katkı sağlayacak bu kitap projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu…

Ege Yapı olarak insanların yaşamlarını kolaylaştıran ve daha iyi bir hayat kalitesi sunan ayrıcalıklı projeler geliştirmeyi kendimize görev edindik. Gerçekleştirdiğimiz projeler ve içerisinde yer aldığımız işlerde sıradanlığın dışına çıkarak gerek mimari gerekse teknolojik olanaklardan yararlanıyoruz.

İnsanların modern ve huzurlu bir yaşam sürmelerini, çağın gerektiği koşullarda yaşamalarını sağlayacak tüm projelerin içerisinde yer alıyoruz. Kültür- sanat konularına olan hassasiyetimiz gereği ana sponsoru olduğumuz “81 İl Türkiye Gizem Dolu Anadolu” kitabı şehirlerimizin kendine has tarihi, doğal, kültürel güzelliklerin yer aldığı bir eser oldu. Sn. Resul Çelik’in çalışmalarıyla bir araya getirilen bu kitap gezip görülmesi, bilinmesi ve değer verilmesi gereken ülkemizin her şehrinden farklı güzellikleri bizlere sunuyor. Her fotoğrafta farklı bir öykü ve güzellik yer alıyor.

Ülkemize katma değer sağlayacak her projeyi gönülden destekliyor; özellikle kültürel ve sanatsal faaliyetlerin de ülke tanıtımına ne denli etki sağladığını biliyoruz. Sanatın olmadığı ve gelişmediği bir toplumda gelecek nesillere aktarılacak hiçbir şey yok demektir. Bir ülkenin sanattaki başarısının; gelecek nesillere aktardıkça, dünya çapındaki başarı örneklerini tekrar tekrar okudukça, dinledikçe ve gördükçe arttığına inanıyoruz. Bizler de sanatın bir ülkenin geleceğinde ve global platformda taşıdığı önemin bilinciyle yerli ve yabancı bütün sanatçıları destekliyor, kültürel mirasımıza katkılarından dolayı her birine şükranlarımızı sunuyoruz.

Kitabın hazırlık ve baskı sürecinde emeği geçen herkese tüm içtenliğimizle teşekkür ederken fotoğraf sanatçısı Sn. Resul Çelik’in bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz.

H. İNANÇ KABADAYI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Doğada İzin Kalsın Projesi
EGE YAPI Doğada İzin Kalsın Projesi

Ege Yapı’dan ‘’Doğaya İz Bırakacak’’ Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

Gayrimenkul sektöründe, insana ve doğaya saygılı projeler gerçekleştirmeyi ilke edinen Ege Yapı, sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda hayata geçirdiği ‘’Doğada İzin Kalsın’’ projesiyle gelecek nesillere ve doğaya eşsiz bir miras bırakıyor.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Yapı iş birliğiyle Kemerburgaz Bölgesi Ağaçlı Köyü’nde ormanlık alanların genişlemesi amacıyla düzenlenen hatıra ormanı projesi hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında hatıra ormanında fidan sahibi olmak ve ortak bilincin oluşmasına katkı sağlamak isteyenler; Ege Yapı tarafından “Doğada İzin Kalsın” isimli Facebook uygulamasına 10 arkadaşını davet ediyor. Gerçekleştirilen 10 davetin de doğa dostu arkadaşları tarafından kabul edilmesiyle birlikte daveti gerçekleştiren kişi, Kemerburgaz Ağaçlı Köyü’ne yapılacak hatıra ormanında bir fidan sahibi oluyor. Adına özel hazırlanan dijital sertifikaya sahip olan çevre dostu; proje kapsamında doğanın korunmasına, çevreye ve gelecek nesillere yeni ağaçların kazandırılmasına katkı sağlıyor.

Ege Yapı; sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiği proje kapsamında insanları çevreye saygılı ve konforlu yaşam alanlarıyla buluşturmanın yanı sıra daha yeşil bir Türkiye’ye için fidan dikerek doğaya katkıda bulunmayı ve sosyal medyadan herkesin katılmasını sağlayarak bu önemli konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Ağaçlı Köyü Hatıra Ormanı’nda ilk etapta 2.000 adet fidana ulaşılması hedefleniyor.
Saygın Aksoy: “Ortak bilinç ve farkındalık oluşturabileceğimiz bu sosyal sorumluluk projelerimiz ile de İstanbul’a değer katmak istiyoruz”

Çevreye duyarlı tüm projelere değer verdiklerini belirten Ege Yapı Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Saygın Aksoy proje hakkında şunları söyledi:

‘’Ormanlarımız, dünyamızın nefes aldığı ciğerleri. Onlar olmadan gelecek nesillere bırakacağımız bir dünyayı, bir şehri hayal bile edemeyiz. Özellikle son dönemde tüm dünyanın dikkat çektiği küresel ısınma ve sayısız birçok konunun, doğal savunucusu ülkemizin nefes aldığı bu kıymetli alanları kurumsal ve bireysel ölçekte desteklemeliyiz. Biz de bu konuda İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve çevre dostu katılımcılar ile birlikte bir adım atmak istedik. Ege Yapı olarak doğaya saygılı ve insan ihtiyaçlarına odaklı projeleri hayata geçirmeyi ilke ediniyoruz. “Duyarlılık” en önemli kurumsal değerlerimizden bir tanesi. Kendi dünyanda değil, çevrenle birlikte var olmaya; daha iyi için çalışırken iyi olanı korumaya inanıyoruz. Sadece doğaya ve insana saygılı gayrimenkul projelerimiz ile değil, herkesin katkı sağlayabileceği, ortak bilinç ve farkındalık oluşturabileceğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz ile de İstanbul’a değer katmak istiyoruz. Gelecek nesillere konfor ve güvenle yaşayabilecekleri bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. ‘Doğada İzin Kalsın’ projesi, bizler için, yeni medya mecralarından biri olan sosyal medyadan bir farkındalık oluşturarak çevre dostu insanların da projeye entegre olmalarını sağlayacak doğayı koruma yolunda attığımız değerli adımlardan biri. Şu an için 2 bin adet fidanı bağışlayarak ormanımızı oluşturuyoruz ancak önümüzdeki dönemlerde bu ve benzeri projeler ile daha çok hatıra ormanını yeni nesillere ve doğaya armağan etmek istiyoruz’’ dedi.

Gala Modern 2018’in Ana Sponsoru Ege Yapı
EGE YAPI Gala Modern 2018’in Ana Sponsoru Ege Yapı

Sponsorluğa ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede çocuk ve gençlerin gerek eğitim gerekse sanat alanındaki başarılarının her daim desteklenmesinin ülkemizi globalleşme yolunda farklı bir kulvara taşıyacağına inanan Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, şunları dile getirdi: “İstanbul Modern’in geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerin sanatsal üretkenliğine ve kültürel kimliğinin gelişimine destek olma hedefi, Ege Yapı olarak bizleri aynı noktada buluşturdu. Sanat, sanatçının iç dünyasının aynası olduğu gibi toplumun da aynasıdır. Bir toplumun tüm özelliklerini sanattan çıkarmak mümkündür. Eğitim ve bilim başta olmak üzere; faaliyet gösterdiğimiz gayrimenkul sektörü de büyük ölçüde sanattan etkilenmektedir. Bizler de projelerimizi önce çevresine sonra da şehre değer kattığının bilinci ile geliştiriyoruz. Yaşamın başladığı her projemiz, gören ve deneyimleyen her bir kişinin hayatına estetik, güzellik ve ruh katsın amacıyla yola çıkıyoruz. Bunun için gerek dış gerekse iç mimariye büyük önem veriyoruz. Ege Yapı olarak geleceği kurgularken, insanlarımızın en iyisini hak ettiğini düşünüyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimize de ayrı bir önem atfediyoruz. Eğitim, sanat, spor, bilim başta olmak üzere her alanda dünyaya örnek olacak bir nesil için elimizden gelen desteği göstermeye gayret ediyoruz. Ege Yapı olarak böylesine kıymetli bir projenin içinde yer almış olmaktan büyük bir mutluluk duyduk. İnanıyoruz ki bu geceden elde edilecek gelirle daha fazla çocuğun sanat eğitimi almasına imkân tanınacak.”

Küplüce Halı Saha ve Semt Parkı Yapım İşi
EGE YAPI Küplüce Halı Saha ve Semt Parkı Yapım İşi
Şeyhülislam Tekkesi Restorasyonu
EGE YAPI Şeyhülislam Tekkesi Restorasyonu
Ünalan Cüneyt Çakır Spor Kompleksi Yapım İşi ve Semt Parkı Peyzaj İşi
EGE YAPI
Ünalan Cüneyt Çakır Spor Kompleksi Yapım İşi ve Semt Parkı Peyzaj İşi
Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi Yapım İşi ve Çevre Düzenlemesi Peyzaj İşi
EGE YAPI
Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi Yapım İşi ve Çevre Düzenlemesi Peyzaj İşi
Devrim Erbil Sergisi Ana Sponsoru (Haziran 2016)
EGE YAPI
Devrim Erbil Sergisi Ana Sponsoru (Haziran 2016)
İsmet Doğan Sergisi Sponsoru (Ekim - Aralık 2016)
EGE YAPI
İsmet Doğan Sergisi Sponsoru (31 Ekim-3 Aralık)
Batışehir Camii
EGE YAPI Batışehir Camii
Kartal Kreşi
EGE YAPI Kartal Kreşi
Ege Yapı A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve EGE YAPI Çerez Politikaları‘nı okudum, onaylıyorum. Kişisel verilerim söz konusu Politikalar ’da belirtilen amaç ve şartlar çerçevesinde işlenebileceğini, aktarılabileceğini ve saklanabileceğini kabul ettiğimi beyan ederim.
© Copyright 2020 EGE YAPI
Ege Yapı, web sitesinde her türlü bilgiyi ve görseli değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.