TR
TR
EN AR
Sanata Yön Verenler
EGE YAPI Sanata yön verenler

Ege Yapı, ‘’Sanata Yön Verenler’’ Kitap Projesiyle, Gelecek Nesillere Eşsiz Bir Miras Bırakıyor

Ege Yapı, sanatın yedi ana dalını oluşturan müzik, sinema- fotoğraf, dans, tiyatro, resim-heykel, edebiyat ve mimarlık dallarının dünyaca ünlü sanatçılarını tek bir projede bir araya getirdi. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, kültür mirasımıza büyük bir katkı sağlayacak bu projeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu…

Ege Yapı olarak insanların yaşamlarını kolaylaştıran özel ve ayrıcalıklı projeler geliştirmeyi kendimize görev edindik. Gerçekleştirdiğimiz projeler ve içerisinde yer aldığımız işlerde sıradanlığın dışına çıkarak gerek mimari gerekse teknolojik olanaklardan yararlanıyoruz.

İnsanların modern ve huzurlu bir yaşam sürmelerini, çağın gerektiği koşullarda yaşamalarını sağlayacak tüm projelerin içerisinde yer alıyoruz. Kültür, sanat, bilim, çevre ve tarih konularına olan hassasiyetimiz gereği “Sanata Yön Verenler” kitabının hayata geçmesine de katkı sağladık.

Çağımızın sınırsız ve hızlı değişkenliğine, sonsuz istek ve beklentilerine ayak uydurabilmek sanat ile daha anlamlı hale geliyor. Sanat, toplumun kültürü ve kültürel zekasının gelişmesi için çok önemlidir. Biz de projelerimizde tüm ayrıntıları düşünerek tasarlıyor ve hayata geçiriyoruz.

Sanatın olmadığı gelişmediği bir toplumda gelecek nesillere aktarılacak hiçbir şey yok demektir. Bir ülkenin sanattaki başarısının; gelecek nesillere aktardıkça, dünya çapındaki başarı örneklerini tekrar tekrar okudukça, dinledikçe ve gördükçe arttığına inanıyoruz.

“Sanata Yön Verenler” kitabında sanatın yedi dalını oluşturan müzik, sinema- fotoğraf, dans, tiyatro, resim-heykel, edebiyat ve mimarlık dallarında başarıları dünya çapında kanıtlanmış, eserleri ve sanatsal icraları günümüze kadar miras olarak aktarılan Türkiye ve Dünya’nın önde gelen sanatçılarını bir araya getirdik.

Ege Yapı olarak sanatın bir ülkenin geleceğinde ve global platformda taşıdığı önemin bilinciyle yerli ve yabancı bütün sanatçıları destekliyor, kültürel mirasımıza katkılarından dolayı her birine teşekkür ediyoruz.

Başucu eseri niteliğindeki bu çalışmayı gelecek nesillere miras olarak bırakmaktan dolayı yaşadığımız haklı gururu sizlerle paylaşırken, kitabın hazırlık ve baskı sürecinde emeği geçen herkese tüm içtenliğimizle teşekkür ediyorum.

H. İNANÇ KABADAYI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Sokak Hayvanlarına Destek Projesi
EGE YAPI Sokak hayvanlarına destek

Ege Yapı’dan Hem Çevreye Hem de Sokak Hayvanlarına Destek

Türkiye’nin genç ve yenilikçi gayrimenkul firmaları arasında yer alan Ege Yapı, yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Ege Yapı’nın destek olduğu proje ile İstanbul’un altı farklı bölgesinde konumlandırılan mama otomatlarıyla geri dönüşüm atıklar kullanılarak sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyacı karşılanıyor.

İşbirliği sonucunda belediyelerinde desteği ile Beşiktaş, Göktürk, Bebek, Ataşehir, Caddebostan ve Bağdat Caddesi’nde konumlandırılan mama otomatlarının içine geri dönüşebilir atıkların atılmasıyla sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyaçları karşılanıyor.

Güneş enerjisi ile çalışan geri dönüşüm otomatları ünitenin beslenme odağında kaç sokak hayvanının beslendiğine dair bilgi verebiliyor.

81 İl Türkiye Gizem Dolu Anadolu
EGE YAPI 81 il Türkiye gizem dolu anadolu

Ege Yapı’nın Katkılarıyla, Anadolu’nun Tüm Güzellikleri Tek Bir Kitapta

Kültür - sanat konularına olan hassasiyetini gerçekleştirdiği projelerle her fırsatta dile getiren Ege Yapı, Sn. Resul Çelik’in çalışmalarıyla bir araya gelen “81 İl Türkiye Gizem Dolu Anadolu” kitabının ana sponsoru oldu.
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, kültür mirasımıza büyük bir katkı sağlayacak bu kitap projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu…

Ege Yapı olarak insanların yaşamlarını kolaylaştıran ve daha iyi bir hayat kalitesi sunan ayrıcalıklı projeler geliştirmeyi kendimize görev edindik. Gerçekleştirdiğimiz projeler ve içerisinde yer aldığımız işlerde sıradanlığın dışına çıkarak gerek mimari gerekse teknolojik olanaklardan yararlanıyoruz.

İnsanların modern ve huzurlu bir yaşam sürmelerini, çağın gerektiği koşullarda yaşamalarını sağlayacak tüm projelerin içerisinde yer alıyoruz. Kültür- sanat konularına olan hassasiyetimiz gereği ana sponsoru olduğumuz “81 İl Türkiye Gizem Dolu Anadolu” kitabı şehirlerimizin kendine has tarihi, doğal, kültürel güzelliklerin yer aldığı bir eser oldu. Sn. Resul Çelik’in çalışmalarıyla bir araya getirilen bu kitap gezip görülmesi, bilinmesi ve değer verilmesi gereken ülkemizin her şehrinden farklı güzellikleri bizlere sunuyor. Her fotoğrafta farklı bir öykü ve güzellik yer alıyor.

Ülkemize katma değer sağlayacak her projeyi gönülden destekliyor; özellikle kültürel ve sanatsal faaliyetlerin de ülke tanıtımına ne denli etki sağladığını biliyoruz. Sanatın olmadığı ve gelişmediği bir toplumda gelecek nesillere aktarılacak hiçbir şey yok demektir. Bir ülkenin sanattaki başarısının; gelecek nesillere aktardıkça, dünya çapındaki başarı örneklerini tekrar tekrar okudukça, dinledikçe ve gördükçe arttığına inanıyoruz. Bizler de sanatın bir ülkenin geleceğinde ve global platformda taşıdığı önemin bilinciyle yerli ve yabancı bütün sanatçıları destekliyor, kültürel mirasımıza katkılarından dolayı her birine şükranlarımızı sunuyoruz.

Kitabın hazırlık ve baskı sürecinde emeği geçen herkese tüm içtenliğimizle teşekkür ederken fotoğraf sanatçısı Sn. Resul Çelik’in bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz.

H. İNANÇ KABADAYI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Doğada İzin Kalsın Projesi
EGE YAPI Doğada izin kalsın projesi

Ege Yapı’dan ‘’Doğaya İz Bırakacak’’ Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

Gayrimenkul sektöründe, insana ve doğaya saygılı projeler gerçekleştirmeyi ilke edinen Ege Yapı, sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda hayata geçirdiği ‘’Doğada İzin Kalsın’’ projesiyle gelecek nesillere ve doğaya eşsiz bir miras bırakıyor.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Yapı iş birliğiyle Kemerburgaz Bölgesi Ağaçlı Köyü’nde ormanlık alanların genişlemesi amacıyla düzenlenen hatıra ormanı projesi hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında hatıra ormanında fidan sahibi olmak ve ortak bilincin oluşmasına katkı sağlamak isteyenler; Ege Yapı tarafından “Doğada İzin Kalsın” isimli Facebook uygulamasına 10 arkadaşını davet ediyor. Gerçekleştirilen 10 davetin de doğa dostu arkadaşları tarafından kabul edilmesiyle birlikte daveti gerçekleştiren kişi, Kemerburgaz Ağaçlı Köyü’ne yapılacak hatıra ormanında bir fidan sahibi oluyor. Adına özel hazırlanan dijital sertifikaya sahip olan çevre dostu; proje kapsamında doğanın korunmasına, çevreye ve gelecek nesillere yeni ağaçların kazandırılmasına katkı sağlıyor.

Ege Yapı; sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiği proje kapsamında insanları çevreye saygılı ve konforlu yaşam alanlarıyla buluşturmanın yanı sıra daha yeşil bir Türkiye’ye için fidan dikerek doğaya katkıda bulunmayı ve sosyal medyadan herkesin katılmasını sağlayarak bu önemli konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Ağaçlı Köyü Hatıra Ormanı’nda ilk etapta 2.000 adet fidana ulaşılması hedefleniyor.
Saygın Aksoy: “Ortak bilinç ve farkındalık oluşturabileceğimiz bu sosyal sorumluluk projelerimiz ile de İstanbul’a değer katmak istiyoruz”

Çevreye duyarlı tüm projelere değer verdiklerini belirten Ege Yapı Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Saygın Aksoy proje hakkında şunları söyledi:

‘’Ormanlarımız, dünyamızın nefes aldığı ciğerleri. Onlar olmadan gelecek nesillere bırakacağımız bir dünyayı, bir şehri hayal bile edemeyiz. Özellikle son dönemde tüm dünyanın dikkat çektiği küresel ısınma ve sayısız birçok konunun, doğal savunucusu ülkemizin nefes aldığı bu kıymetli alanları kurumsal ve bireysel ölçekte desteklemeliyiz. Biz de bu konuda İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve çevre dostu katılımcılar ile birlikte bir adım atmak istedik. Ege Yapı olarak doğaya saygılı ve insan ihtiyaçlarına odaklı projeleri hayata geçirmeyi ilke ediniyoruz. “Duyarlılık” en önemli kurumsal değerlerimizden bir tanesi. Kendi dünyanda değil, çevrenle birlikte var olmaya; daha iyi için çalışırken iyi olanı korumaya inanıyoruz. Sadece doğaya ve insana saygılı gayrimenkul projelerimiz ile değil, herkesin katkı sağlayabileceği, ortak bilinç ve farkındalık oluşturabileceğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz ile de İstanbul’a değer katmak istiyoruz. Gelecek nesillere konfor ve güvenle yaşayabilecekleri bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. ‘Doğada İzin Kalsın’ projesi, bizler için, yeni medya mecralarından biri olan sosyal medyadan bir farkındalık oluşturarak çevre dostu insanların da projeye entegre olmalarını sağlayacak doğayı koruma yolunda attığımız değerli adımlardan biri. Şu an için 2 bin adet fidanı bağışlayarak ormanımızı oluşturuyoruz ancak önümüzdeki dönemlerde bu ve benzeri projeler ile daha çok hatıra ormanını yeni nesillere ve doğaya armağan etmek istiyoruz’’ dedi.

Shoppıng Fest
EGE YAPI Shopping fest

Ege Yapı, Ana Sponsoru Olduğu İstanbul Shopping Fest’in Büyük Ödülü Olan 1+1 Daireyi, Kazanan Katılımcıya Teslim Etti.

6 -28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ve ana sponsorluğunu Ege Yapı’nın üstlendiği İstanbul Shopping Fest kapsamında, büyük ödüllerden biri olan 1+1 daireyi kazanan talihliye yeni evinin tapusu teslim edildi.

Yerli ve yabancı turistlere 23 gün boyunca alışveriş ve eğlence dolu bir İstanbul deneyimi yaşatan İstanbul Shopping Fest (İSF) kapsamında çekiliş ile verilen 1+1 daire sahibini buldu.

İstanbul Shopping Fest (İSF) sponsorları arasında yer alan Ege Yapı, festival süresince banka ve kredi kartı ile 50 TL ve üzeri alışveriş gerçekleştirerek çekilişe katılan ve İzTower Residence’tan 1+1 daire kazanan İrlandalı Joanne P. Keeley’e dairesini teslim etti.

Gerçekleştirilen törenle İzTower Residence’tan 1+1 daireyi İrlandalı Joanne P. Keeley’nin avukatına teslim eden Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı markalarının sponsorluğu ve festival hakkında şunları söyledi: ‘’Tarihi ve kültürel alt yapısı, ekonomisi ile dünyanın sayılı metropollerinden ve aynı zamanda en önemli turizm destinasyonlarından İstanbul’un uluslararası bir marka olmasında büyük katkısı olan Shopping Fest etkinliğinin sponsorluğunu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadığımızı bir kez daha söylemek isteriz. Ege Yapı olarak gayrimenkul sektöründe projelerimizi, bulunduğu bölgeye ve şehre değer katma ve insanların hayatını maksimum seviyede kolaylaştırma hedefleri ile hayata geçiriyoruz. Şirketimizin vizyon ve misyonu doğrultusunda, Shopping Fest gibi her yıl büyük başarılar elde eden bir organizasyonda yer almak bizler için büyük önem taşıyor. Etkinlik kapsamında büyük ödülü kazanan talihlimizi de gönülden tebrik ederek kendisine yeni evinde, sevdikleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyoruz’’ dedi.

Kartal’ın merkezinde, adalar manzaralı bir cazibe merkezi: ‘İzTower Residence’

Ev sahiplerinin bütün ihtiyaçlarına cevap verebilecek teknolojik alt yapı ve tasarıma sahip, Kartal’da muhteşem adalar manzarasına sahip, yaklaşık 5 bin 200 metrekare alan üzerine inşa edilen İzTower Residence projesi; 21 kat, 163 daire ve 8 ticari üniteden oluşuyor. Projede 60 ve 65 metrekare olmak üzere 1+1 dairelerin yanı sıra 96-98 metrekareden oluşan iki tip 2+1 ve 108 m2’lik dubleks loft daireler bulunuyor. Zengin sosyal kullanım alanlarıyla da dikkat çeken İzTower Residence’ta kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, güneşlenme terası, hamam, buhar odası, çocuk oyun alanları, 24 saat kamera güvenlik sistemi ve kapalı otopark yer alıyor. İzTower Residence, D-100 Karayolu’na, Kartal’da hayata geçirilen dünyanın en büyük adalet sarayının yanı sıra, sosyal yaşam alanlarına, Kartal-Kadıköy metrosuna, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakikalık mesafede bulunuyor.

Bilkent 3. Marka Onur Ödülleri
EGE YAPI Bilkent 3. marka onur ödülleri

Bilkent 3. Marka Ödülleri’nde, Onur Ödülünün Sahibi Ege Yapı Oldu

Gayrimenkul sektöründe gerçekleştirdiği başarılı projeleriyle dikkat çeken Ege Yapı, T.C. Ekonomi Bakanlığı bünyesindeki Turquality Projesi ve Marka Kulübü ortaklığında gerçekleştirilen 3. Marka Ödülleri’nin ana sponsoru oldu ve projeye verdiği destekten ötürü, Marka Kulübü tarafından onur ödülüne layık görüldü.

Gayrimenkul sektörünün genç, dinamik ve yenilikçi markası Ege Yapı, T.C. Ekonomi Bakanlığı bünyesindeki Turquality Projesi ve Marka Kulübü ortaklığında gerçekleştirilen 3. Marka Ödülleri’nin ana sponsoru oldu.

Türkiye genelinde üniversite öğrencilerinin oylamaya katıldığı platformda Ülker, Anadolu Jet, Sanko gibi Türkiye’nin önde gelen 40 markası yer aldı. Markaların doğuşu, hikayesi ve marka birleşenleri ile nasıl değer oluşturduklarını inceleyen ve bu alanda başarılı görülen markaların değerlendirildiği yarışma sonrasında Bilkent Konser Salonu’nda 3. Marka Ödülleri töreni gerçekleştirildi.

Kategorilerde birinci gelen markaların temsilcilerinin ve destekçilerin ağırlandığı törende, sponsorlar arasında yer alan gayrimenkul sektörünün lider markalarından Ege Yapı, Bilkent Marka Kulübü tarafından onur ödülüne layık görüldü.

Küplüce Halı Saha ve Semt Parkı Yapım İşi
EGE YAPI Küplüce Halı Saha ve Semt Parkı Yapım İşi
Şeyhülislam Tekkesi Restorasyonu
EGE YAPI Şeyhülislam Tekkesi Restorasyonu
Ünalan Cüneyt Çakır Spor Kompleksi Yapım İşi ve Semt Parkı Peyzaj İşi
EGE YAPI
Ünalan Cüneyt Çakır Spor Kompleksi Yapım İşi ve Semt Parkı Peyzaj İşi
Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi Yapım İşi ve Çevre Düzenlemesi Peyzaj İşi
EGE YAPI
Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi Yapım İşi ve Çevre Düzenlemesi Peyzaj İşi
Devrim Erbil Sergisi Ana Sponsoru (Haziran 2016)
EGE YAPI
Devrim Erbil Sergisi Ana Sponsoru (Haziran 2016)
İsmet Doğan Sergisi Sponsoru (31 Ekim-3 Aralık)
EGE YAPI
İsmet Doğan Sergisi Sponsoru (31 Ekim-3 Aralık)
Batışehir Camii
EGE YAPI Batışehir Camii
Kartal Kreşi
EGE YAPI Kartal Kreşi
ÜYE OLDUĞUMUZ DERNEKLER